“Gələcəyimizi birlikdə qururuq”
“Financial Chain Corporation”ın İdarəedici Tərəfdaşı Zaur Qədirov Avropa Gənclər Parlamentinin Azərbaycan nümayəndəliyinin Gəncə şəhərində keçirilən 10-cu sessiyasında iştirak edib. “Gələcəyimizi birlikdə qururuq” devizi altında keçirilən sessiyada FCHAIN-in İdarəedici Tərəfdaşı “Dayanıqlı inkişafda regional gənclərin rolu” mövzusunda çıxış edib. Gənclərin cəmiyyətdə əhəmiyyətini vurğulayan Z.Qədirov onların davamlı inkişafın təşviqində, eləcə də qlobal problemlərin həllinə innovasiya, enerji və yeni perspektivlər gətirməkdə rolunu qeyd edib.
“İlk növbədə gənclərin cəmiyyətdə əhəmiyyətini qeyd etmək istərdim. Gənclik tikinti, istehsal və tərəqqi üçün işçi qüvvəsi təmin etdiyinə görə ən dinamik seqment, böyümə və inkişafın mühərriki, hər bir xalqın təməl sütunu və dayağıdır. Buna görə də, gənclərin cəmiyyətdə və sahibkarlıq fəaliyyətində iştirakının gücləndirilməsi və dəstəklənməsi onların böyüməsi və inkişafı üçün çox vacibdir. Gənclər cəmiyyətin tərəqqisində, çiçəklənməsində, güclü dövlət və böyük xalq quruculuğunda mühüm rol oynayır”, - deyə Zaur Qədirov vurğulayıb.
FCHAIN-in İdarəedici Tərəfdaşı qeyd edib ki, gənclər həyatın bütün sahələrində fəal iştirak edir, iqtisadi potensialın artırılması, milli-mənəvi dəyərlərə və ümumbəşəri ideallara əsaslanan vətəndaş cəmiyyətinin gücləndirilməsi üçün əlindən gələni əsirgəmir, zəngin mədəni irsin qorunması və təbliği istiqamətində mühüm addımlar atırlar. FCHAIN-in gənclərin müxtəlif sahələrdə, xüsusən də idmanda inkişafına verdiyi dəstəkdən danışan Z.Qədirov gənc və istedadlı gimnast Züleyxa Şabanova ilə rəsmi sponsorluq müqaviləsini xüsusi vurğulayıb. Müqaviləyə əsasən, rəsmi sponsor olaraq “Financial Chain Corporation” gənc gimnastı idman formaları, avadanlıqlar, aksesuarlar, suvenirlər, lazım gəldikdə isə maliyyə vəsaiti ilə təmin edir. Eyni zamanda, gimnastın müxtəlif ölkələrdə keçirilən turnirlərdə və idman tədbirlərində iştirak edə bilməsi üçün nəqliyyat və yaşayış xərclərini, tibbi sığortanı da öz üzərinə götürür.
“Gənclər və idman sahəsində uğurlu əməkdaşlığa görə Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyinə və Azərbaycan Atletika Federasiyasına dərin təşəkkürümüzü bildiririk. Gənclərin idman sahəsində inkişafı da prioritet məsələdir. FCHAIN-in sponsorlardan biri kimi iştirak etdiyi əsas tədbirlər arasında Bakı-Xankəndi ultramarafonunu, “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində Gəncə şəhərində keçirilən “Birlikdə Qaçaq” marafonunu xüsusilə qeyd edə bilərik. “EYP Azərbaycan”ın bugünkü sessiyası da böyük əhəmiyyət kəsb edir, çünki regionlarda daim inkişaf edən və qlobal problemlərin həllinə töhfə vermək istəyən savadlı və cəsarətli gənclər var. “Financial Chain Corporation” olaraq biz gənclərin hərtərəfli inkişafı və cəmiyyətdə fəal iştirakını təmin etmək üçün həyata keçirilən bütün tədbirləri hər zaman dəstəkləyirik. FCHAIN-in şüarı “Daha yaxşı gələcək”dir və biz gələcək nəslin xoşbəxt, sağlam və uğurlu gələcəyinə töhfə vermək imkanımızdan məmnunuq”, - deyə Zaur Qədirov vurğulayıb.

https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_285c763234af4082259caa1d8_o.jpg
Zaur Gadirov, Managing Partner of Financial Chain Corporation attended the 10th Outreach Session of the European Youth Parliament Azerbaijan in Ganja city. FCHAIN Managing Partner made a speech on topic “The Role of Regional Youth in Sustainable Development” at the session held under the theme "Shaping Our Future Together". Emphasizing the importance of youth in every society Z.Gadirov noted their role in promoting sustainable development as well as bringing innovation, energy and new perspectives in solving global problems.
“First of all, I would like to mention the importance of youth in the society. Youth are the most dynamic segment and the engine of growth and development, as they provide the workforce for construction, production, and progress, and they are the fundamental pillar and backbone of any nation. Therefore, empowering and supporting young people in their participation and entrepreneurial endeavors is vital for their growth and development. Youth play an essential role in the progress and prosperity of society and in building a solid state and a great nation” – Zaur Gadirov emphasized.
FCHAIN Managing Partner mentioned that youth are closely involved in all areas of life, do their best for increasing the economic potential, strengthen the civil society based on national and moral values and universal ideals, and take important steps towards preservation and promotion of rich cultural heritage. Speaking about FCHAIN’s support the development of youth in several spheres specially sports Z.Gadirov underlined official sponsorship contract with young and talented gymnast Zuleykha Shabanova. According to the contract Financial Chain Corporation provides the young gymnast with sportswear, equipment, accessories, souvenirs, and, if necessary, financial resources. At the same time, the company covers the costs of transportation and accommodation, as well as medical insurance so that the gymnast can participate in tournaments and sport events held in different countries.
“We express deep gratitude to the Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan and Azerbaijan Athletics Federation for successful cooperation. The development of youth in sports is also a priority. Among the great events that FCHAIN took part in as one of the sponsors was the Baku-Khankendi Ultra Marathon, "Let's Run Together" Marathon in Ganja city within the "Green World Solidarity Year". Today’s session by EYP Azerbaijan is also highly important, because regions have educated and brave youth who are constantly developing and who want to contribute to the solution of global issues. As Financial Chain Corporation, we always support all measures taken to ensure comprehensive development and active participation of youth in the life of society. FCHAIN’s motto is "Better Future" and we are pleased with the opportunity to contribute to the happy, healthy and successful future of the next generation” – underlined Zaur Gadirov.