“Gələcəyimizi birlikdə qururuq”
“Financial Chain Corporation”ın İdarəedici Tərəfdaşı Zaur Qədirov Avropa Gənclər Parlamentinin Azərbaycan nümayəndəliyinin Gəncə şəhərində keçirilən 10-cu sessiyasında iştirak edib. “Gələcəyimizi birlikdə qururuq” devizi altında keçirilən sessiyada FCHAIN-in İdarəedici Tərəfdaşı “Dayanıqlı inkişafda regional gənclərin rolu” mövzusunda çıxış edib. Gənclərin cəmiyyətdə əhəmiyyətini vurğulayan Z.Qədirov onların davamlı inkişafın təşviqində, eləcə də qlobal problemlərin həllinə innovasiya, enerji və yeni perspektivlər gətirməkdə rolunu qeyd edib.
“İlk növbədə gənclərin cəmiyyətdə əhəmiyyətini qeyd etmək istərdim. Gənclik tikinti, istehsal və tərəqqi üçün işçi qüvvəsi təmin etdiyinə görə ən dinamik seqment, böyümə və inkişafın mühərriki, hər bir xalqın təməl sütunu və dayağıdır. Buna görə də, gənclərin cəmiyyətdə və sahibkarlıq fəaliyyətində iştirakının gücləndirilməsi və dəstəklənməsi onların böyüməsi və inkişafı üçün çox vacibdir. Gənclər cəmiyyətin tərəqqisində, çiçəklənməsində, güclü dövlət və böyük xalq quruculuğunda mühüm rol oynayır”, - deyə Zaur Qədirov vurğulayıb.
FCHAIN-in İdarəedici Tərəfdaşı qeyd edib ki, gənclər həyatın bütün sahələrində fəal iştirak edir, iqtisadi potensialın artırılması, milli-mənəvi dəyərlərə və ümumbəşəri ideallara əsaslanan vətəndaş cəmiyyətinin gücləndirilməsi üçün əlindən gələni əsirgəmir, zəngin mədəni irsin qorunması və təbliği istiqamətində mühüm addımlar atırlar. FCHAIN-in gənclərin müxtəlif sahələrdə, xüsusən də idmanda inkişafına verdiyi dəstəkdən danışan Z.Qədirov gənc və istedadlı gimnast Züleyxa Şabanova ilə rəsmi sponsorluq müqaviləsini xüsusi vurğulayıb. Müqaviləyə əsasən, rəsmi sponsor olaraq “Financial Chain Corporation” gənc gimnastı idman formaları, avadanlıqlar, aksesuarlar, suvenirlər, lazım gəldikdə isə maliyyə vəsaiti ilə təmin edir. Eyni zamanda, gimnastın müxtəlif ölkələrdə keçirilən turnirlərdə və idman tədbirlərində iştirak edə bilməsi üçün nəqliyyat və yaşayış xərclərini, tibbi sığortanı da öz üzərinə götürür.
“Gənclər və idman sahəsində uğurlu əməkdaşlığa görə Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyinə və Azərbaycan Atletika Federasiyasına dərin təşəkkürümüzü bildiririk. Gənclərin idman sahəsində inkişafı da prioritet məsələdir. FCHAIN-in sponsorlardan biri kimi iştirak etdiyi əsas tədbirlər arasında Bakı-Xankəndi ultramarafonunu, “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində Gəncə şəhərində keçirilən “Birlikdə Qaçaq” marafonunu xüsusilə qeyd edə bilərik. “EYP Azərbaycan”ın bugünkü sessiyası da böyük əhəmiyyət kəsb edir, çünki regionlarda daim inkişaf edən və qlobal problemlərin həllinə töhfə vermək istəyən savadlı və cəsarətli gənclər var. “Financial Chain Corporation” olaraq biz gənclərin hərtərəfli inkişafı və cəmiyyətdə fəal iştirakını təmin etmək üçün həyata keçirilən bütün tədbirləri hər zaman dəstəkləyirik. FCHAIN-in şüarı “Daha yaxşı gələcək”dir və biz gələcək nəslin xoşbəxt, sağlam və uğurlu gələcəyinə töhfə vermək imkanımızdan məmnunuq”, - deyə Zaur Qədirov vurğulayıb.

https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_285c763234af4082259caa1d8_o.jpg
Управляющий партнер Financial Chain Corporation (FCHAIN) Заур Гадиров принял участие в Х сессии Европейского молодежного парламента Азербайджана в городе Гянджа. Он выступил с речью на тему «Роль региональной молодежи в устойчивом развитии» на сессии, проходившей под девизом «Формируем наше будущее вместе». Подчеркивая важность молодежи в каждом обществе, З.Гадиров отметил ее роль в содействии устойчивому развитию, а также в привнесении инноваций, энергии и новых перспектив в решение глобальных проблем.
«Прежде всего, я хотел бы отметить важность молодежи в обществе. Она является наиболее динамичным сегментом и двигателем роста и развития, поскольку она обеспечивает рабочую силу для строительства, производства и прогресса, и она является фундаментальной опорой и хребтом любой нации. Поэтому расширение прав и возможностей и поддержка молодых людей в их участии и предпринимательских начинаниях жизненно важны для их роста и развития. Молодежь играет существенную роль в прогрессе и процветании общества, в построении прочного государства и великой нации», - подчеркнул он.
Управляющий партнер FCHAIN отметил, что молодежь принимает активное участие во всех сферах жизни, делает все возможное для повышения экономического потенциала, укрепления гражданского общества, основанного на национальных и моральных ценностях и общечеловеческих идеалах, и предпринимает важные шаги по сохранению и популяризации богатого культурного наследия. Говоря о поддержке FCHAIN развития молодежи в различных сферах, особенно в спорте, З.Гадиров подчеркнул официальный спонсорский контракт с молодой и талантливой гимнасткой Зулейхой Шабановой. Согласно контракту, в качестве официального спонсора Financial Chain Corporation предоставляет юной гимнастке спортивную форму, инвентарь, аксессуары, сувениры, а также, при необходимости, финансовые ресурсы. При этом компания покрывает расходы на транспорт и проживание, а также медицинскую страховку, чтобы гимнастка могла участвовать в турнирах и спортивных мероприятиях, проводимых в разных странах.
«Мы выражаем глубокую благодарность Министерству молодежи и спорта Азербайджанской Республики и Федерации легкой атлетики Азербайджана за успешное сотрудничество. Развитие молодежи в спорте также является приоритетом. Среди крупных мероприятий, в которых FCHAIN принял участие в качестве одного из спонсоров, были ультрамарафон Баку-Ханкенди, марафон «Давайте бежать вместе» в городе Гянджа в рамках «Года зеленой солидарности во всем мире». Сегодняшняя сессия EYP Азербайджан также имеет большое значение, поскольку в регионах есть образованная и смелая молодежь, которая постоянно развивается и хочет внести свой вклад в решение глобальных проблем. Как Financial Chain Corporation, мы всегда поддерживаем все меры, принимаемые для обеспечения всестороннего развития и активного участия молодежи в жизни общества. Девиз FCHAIN - «Лучшее будущее», и мы рады возможности внести свой вклад в счастливое, здоровое и успешное будущее следующего поколения», - подчеркнул Заур Гадиров.