https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_9e11d8d864c61a075878e6cef_o.jpg
Ölkənin ən böyük özəl mobil operatoru “Bakcell” dünyanın aparıcı telekommunikasiya şirkəti “Vodafone Group”dan strateji tərəfdaşlıq dəstəyi alacaq.
Bu il “Vodafone” “Azerconnect Group” ilə tərəfdaşlıq müqaviləsi imzalayıb.
Müqaviləyə əsasən “Bakcell”, qrupa bağlı şirkət olaraq, xidmət təkliflərini artırmaq məqsədilə süni intellekt əsaslı həllər və qabaqcıl məhsullar da daxil olmaqla, “Vodafone” şirkətinin təcrübəsindən istifadə edəcək.
“Vodafone” 15 ölkədə 330 milyondan çox müştəriyə mobil və sabit şəbəkə xidmətləri təqdim edir, daha 45 ölkədə isə mobil şəbəkələrlə əməkdaşlıq edirik. Şirkət dünyanın ən böyük IoT platformalarından birinə malikdir. Afrika qitəsində “Vodafone” şirkətinin maliyyə texnologiyaları müəssisələri hazırda 7 ölkədə 79 milyondan çox müştəriyə xidmət göstərir. Bu da digər provayderin əməliyyatlarından daha çoxdur.
“Bu əməkdaşlıq “Bakcell”in telekommunikasiya bazarında mövqelərini daha da gücləndirəcək və müştərilərimizə ən son innovativ həll yolları təqdim etməyimizə imkan verəcək. “Vodafone”la tərəfdaşlıq, həmçinin ölkədə rəqəmsal transformasiyanı sürətləndirəcək və yeni texnologiyaların tətbiqinə əhəmiyyətli töhfə verəcək”, - deyə “Bakcell”in baş icraçı direktoru Klaus Müller bildirib.
“Vodafone”un Tərəfdaş Bazarları üzrə baş icraçı direktoru Petr Dvorjak isə öz növbəsində əlavə edib: “Biz telekommunikasiya şəbəkəsinin təkmilləşdirilməsi, əməliyyatların səmərəliliyi və müştəri xidmətləri sahəsində ən yaxşı təcrübələri bölüşmək məqsədilə dünyada bir sıra telekommunikasiya operatorları ilə əməkdaşlıq edirik. Biz qarşıdakı illər ərzində “Bakcell”lə birgə işləməyi səbirsizliklə gözləyirik. Əminik ki, bu əməkdaşlıq “Bakcell”in fərdi və korporativ müştərilərinə böyük fayda gətirəcək”.
“Bakcell” Azərbaycanın ilk və ən böyük özəl telekommunikasiya şirkətidir. Hazırda ”Bakcell” üç milyondan çox müştərini yüksək keyfiyyətli və sürətli telekommunikasiya xidmətləri ilə təmin edir. Şirkət süni intellektə əsaslanan innovasiyalar və həllər vasitəsilə Azərbaycanın davamlı inkişafına töhfə verməyə çalışır və Azərbaycan iqtisadiyyatının qeyri-neft sektorunun ən böyük investorlarından biridir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_9e11d8d864c61a075878e6cef_o.jpg
Bakcell, the largest private mobile operator in the country, will receive strategic partnership support from a leading European and African telecommunications company, Vodafone Group.
This year, Vodafone signed a partnership market agreement with Azerconnect Group. Under this agreement, Bakcell, as an affiliated company of the group, will leverage Vodafone’s expertise, including AI-based solutions and cutting-edge products, to enhance its service offerings.
Vodafone provides mobile and fixed-line services to over 330 million customers across 15 countries and collaborates with mobile networks in 45 other countries. The company also owns one of the world’s largest IoT platforms. In Africa, Vodafone’s financial technology businesses serve approximately 79 million customers across seven countries, conducting more transactions than any other service provider.
Bakcell’s CEO Klaus Mueller stated, “Our partnership with Vodafone Group will further strengthen Bakcell’s position in the telecommunications market and enable us to offer our subscribers the latest innovative solutions. This partnership will accelerate digital transformation in the country and significantly contribute to the application of future technologies.”
Petr Dvořák, CEO of Vodafone Partner Markets, added: “We work with a growing number of telecom operators around the world on a non-equity basis to share best practices in telecoms network design, operational efficiency, and customer support. We are excited about the opportunity to help Bakcell develop its business over the years ahead for the benefit of its consumers and business customers in Azerbaijan.”
Bakcell is Azerbaijan’s first and largest private telecommunications company. Currently, Bakcell serves over three million customers, providing them with high-quality and fast telecommunication services. The company strives to contribute to Azerbaijan's sustainable development through AI-based innovations and solutions and is one of the largest investors in the country's non-oil sector.