https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_9e11d8d864c61a075878e6cef_o.jpg
Ölkənin ən böyük özəl mobil operatoru “Bakcell” dünyanın aparıcı telekommunikasiya şirkəti “Vodafone Group”dan strateji tərəfdaşlıq dəstəyi alacaq.
Bu il “Vodafone” “Azerconnect Group” ilə tərəfdaşlıq müqaviləsi imzalayıb.
Müqaviləyə əsasən “Bakcell”, qrupa bağlı şirkət olaraq, xidmət təkliflərini artırmaq məqsədilə süni intellekt əsaslı həllər və qabaqcıl məhsullar da daxil olmaqla, “Vodafone” şirkətinin təcrübəsindən istifadə edəcək.
“Vodafone” 15 ölkədə 330 milyondan çox müştəriyə mobil və sabit şəbəkə xidmətləri təqdim edir, daha 45 ölkədə isə mobil şəbəkələrlə əməkdaşlıq edirik. Şirkət dünyanın ən böyük IoT platformalarından birinə malikdir. Afrika qitəsində “Vodafone” şirkətinin maliyyə texnologiyaları müəssisələri hazırda 7 ölkədə 79 milyondan çox müştəriyə xidmət göstərir. Bu da digər provayderin əməliyyatlarından daha çoxdur.
“Bu əməkdaşlıq “Bakcell”in telekommunikasiya bazarında mövqelərini daha da gücləndirəcək və müştərilərimizə ən son innovativ həll yolları təqdim etməyimizə imkan verəcək. “Vodafone”la tərəfdaşlıq, həmçinin ölkədə rəqəmsal transformasiyanı sürətləndirəcək və yeni texnologiyaların tətbiqinə əhəmiyyətli töhfə verəcək”, - deyə “Bakcell”in baş icraçı direktoru Klaus Müller bildirib.
“Vodafone”un Tərəfdaş Bazarları üzrə baş icraçı direktoru Petr Dvorjak isə öz növbəsində əlavə edib: “Biz telekommunikasiya şəbəkəsinin təkmilləşdirilməsi, əməliyyatların səmərəliliyi və müştəri xidmətləri sahəsində ən yaxşı təcrübələri bölüşmək məqsədilə dünyada bir sıra telekommunikasiya operatorları ilə əməkdaşlıq edirik. Biz qarşıdakı illər ərzində “Bakcell”lə birgə işləməyi səbirsizliklə gözləyirik. Əminik ki, bu əməkdaşlıq “Bakcell”in fərdi və korporativ müştərilərinə böyük fayda gətirəcək”.
“Bakcell” Azərbaycanın ilk və ən böyük özəl telekommunikasiya şirkətidir. Hazırda ”Bakcell” üç milyondan çox müştərini yüksək keyfiyyətli və sürətli telekommunikasiya xidmətləri ilə təmin edir. Şirkət süni intellektə əsaslanan innovasiyalar və həllər vasitəsilə Azərbaycanın davamlı inkişafına töhfə verməyə çalışır və Azərbaycan iqtisadiyyatının qeyri-neft sektorunun ən böyük investorlarından biridir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_9e11d8d864c61a075878e6cef_o.jpg
Компания Bakcell - крупнейший частный оператор мобильной связи в стране, получит стратегическую партнерскую поддержку от Vodafone Group, ведущей телекоммуникационной компании в Европе и странах Африканского континента.
В этом году компания Vodafone подписала соглашение о партнерстве с Azerconnect Group. В соответствии с этим соглашением, аффилированная с группой компания Bakcell будет использовать передовой опыт Vodafone включая решения на основе искусственного интеллекта и инновационные продукты, для повышения качества своих услуг и расширения возможностей для клиентов.
Компания Vodafone предоставляет услуги мобильной и фиксированной связи более чем 330 миллионам клиентов в 15 странах и сотрудничает с мобильными сетями в 45 других странах. Компания также владеет одной из крупнейших в мире платформ Интернета вещей (IoT). В Африке финансовые технологии компании Vodafone обслуживают около 79 миллионов клиентов в семи странах, проводя больше транзакций, чем любой другой поставщик услуг.
Главный исполнительный директор компании Bakcell Клаус Мюллер заявил: «Наше партнерство с компанией Vodafone Group еще больше укрепит позиции компании Bakcell на телекоммуникационном рынке и позволит нам предложить нашим абонентам самые последние инновационные решения. Это партнерство ускорит цифровую трансформацию в стране и внесет значительный вклад в применение технологий будущего».
Генеральный директор по партнерским рынкам Vodafone Петр Дворжак добавил: «Мы сотрудничаем с растущим числом операторов связи по всему миру на неакционерной основе для обмена передовым опытом в области проектирования телекоммуникационных сетей, операционной эффективности и поддержки клиентов. Мы рады возможности помочь компании Bakcell в развитии ее бизнеса в ближайшие годы на благо ее абонентов и бизнес клиентов в Азербайджане».
Bakcell - первая и крупнейшая частная телекоммуникационная компания в Азербайджане. В настоящее время Bakcell обслуживает более трех миллионов клиентов, предоставляя им высококачественные и быстрые телекоммуникационные услуги. Компания стремится внести вклад в устойчивое развитие Азербайджана через инновации и решения на основе искусственного интеллекта, являясь одним из крупнейших инвесторов в ненефтяной сектор экономики страны.