https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_50f73cef5c88cf258e848e87e_o.jpg
Türkiyənin #Antalya şəhərində keçirilən Festivalda “Hackmasters” kateqoriyası üzrə keçirilən CTF yarışında I yerə layiq görülüb.
Komandanın elmi rəhbəri İnformasiya texnologiyaları kafedrasının müəllimi Nihat Əlili, üzvləri isə İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının V kurs tələbələri Əli Məhərrəmli, Məhəmmədcan Məhəmmədcanov, Sahib Hümbətzadə və Oqtay Əhmədovdur.
Komandamız 180,000 TL dəyərində pul mükafatına layiq görülüb. Mükafatlandırma mərasimi oktyabr ayında Adanada baş tutacaq.
Təmsilçilərimiz qeydiyyatdan keçmiş 1000-ə yaxın komanda arasından seçilərək finala yüksələn 10 komanda içərisində qələbəni təmin etməyi bacarıblar.

https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_50f73cef5c88cf258e848e87e_o.jpg
Команда BHOSWARE Бакинской высшей школы нефти (БВШН) SOCAR стала победителем фестиваля TEKNOFEST-2024. Ей было присвоено 1-е место на конкурсе CTF, проводимом в категории Hackmasters на фестивале, проходившем в Анталье, Турция.
Научным руководителем команды является преподаватель кафедры информационных технологий Нихат Алили, а в ее состав входят студенты V курса специальности «Информационная безопасность» Али Магеррамли, Махаммаджан Махамджанов, Сахиб Гумбатзаде и Октай Ахмедов.
Наша команда получила приз в размере 180 000 TL. Церемония награждения состоится в октябре в Адане.
Наши представители были отобраны из 1000 зарегистрированных команд и сумели одержать победу среди 10 команд, вышедших в финал.