"Snayper həddi" müsabiqəsinin növbəti mərhələsi başlayıb
"Snayper həddi" müsabiqəsinin növbəti mərhələsi başlayıb "Snayper həddi" müsabiqəsinin növbəti mərhələsi başlayıb
"Beynəlxalq Ordu Oyunları-2022" yarışları çərçivəsində İran İslam Respublikasının Yəzd şəhərində keçirilən "Snayper həddi" müsabiqəsində ikinci mərhələnin epizodlarının icrası üzrə sıralamanı müəyyənləşdirmək məqsədilə püşkatma mərasimi keçirilib.
Püşkatmanın nəticələrinə əsasən Azərbaycan komandası çalışmaları yeddinci sırada yerinə yetirəcək.
Daha sonra müsabiqənin planına uyğun olaraq ikinci mərhələyə hazırlıq prosesinə start verilib. Hərbi qulluqçular tapançalardan sınaq atışları həyata keçiriblər.
Qeyd edək ki, beynəlxalq müsabiqənin ikinci mərhələsində snayperlər cütlük şəklində mübarizə aparacaqlar.

The next stage of the "Sniper Frontier" contest started
The next stage of the "Sniper Frontier" contest started The next stage of the "Sniper Frontier" contest started
The drawing procedure was held to determine the order of fulfilling the episodes of the second stage of the “Sniper Frontier” contest, conducted as part of the “International Army Games-2022” in the Yazd city of the Islamic Republic of Iran.
According to the results of the drawing procedure, the Azerbaijani team will be the seventh to fulfill the exercises.
Then, preparations for the second stage began in accordance with the plan of the contest. The servicemen carried out adjustment fire using pistols.
It should be noted that snipers will compete in pairs at the second stage of the international contest.