https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_ecd57987b2f8c8b64644b19a5_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza tərəfdaş çevrəsini genişləndirməkdə davam edir. “SİMA İmza” vasitəsilə xidmətlərini rəqəmsallaşdıran növbəti qurum “BOKT International” ASC olub.
Artıq təcili kreditə ehtiyacı olan vətəndaşlar IBOKT mobil tətbiqi üzərindən onlayn kredit müraciəti göndərə və müqaviləni “SİMA İmza” ilə imzalaya bilərlər. Bunun üçün əvvəlcə tətbiqdə qeydiyyatdan keçmək, daha sonra onlayn şəkildə kredit müraciəti göndərmək lazımdır. Müraciət qısa müddətdə araşdırılacaq və təsdiqləndiyi halda müştəriyə onlayn şəkildə imzalaması üçün sənədlər təqdim olunacaq. Müştəri həmin sənədləri SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə onlayn şəkildə imzalamaqla vəsaiti özünə məxsus istənilən bank kartına köçürəcək. Bununla da vətəndaşlar heç yerə getmədən kredit əldə etmiş olacaqlar.
Qeyd edək ki, vətəndaşlar IBOKT tətbiqi üzərindən günün 24 saatı kredit müraciəti göndərə və sənədləri “SİMA İmza” vasitəsilə imzalaya bilərlər.
SİMA rəqəmsal imza ilə vətəndaşların xidmət mərkəzlərindən asılılığına son qoyulur, xidmət göstərənlərin iş yükü və xərcləri azalır. SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə bağlı daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və 157 Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_ecd57987b2f8c8b64644b19a5_o.jpg
SİMA, созданная ООО AzInTelecom при Министерстве цифрового развития и транспорта, продолжает расширять круг партнеров по цифровой подписи нового поколения. Следующим учреждением, которое оцифровало свои услуги через SİMA İmza, стало ОАО БОКТ International.
Граждане, которым необходим срочный кредит, могут отправить онлайн-заявку на кредит через мобильное приложение IBOKT и подписать договор в SİMA İmza. Для этого необходимо сначала зарегистрироваться в приложении, а затем отправить заявку на кредит онлайн. Заявка будет рассмотрена в ближайшее время, и в случае одобрения клиенту будут предоставлены документы для подписи онлайн. Подписав эти документы онлайн цифровой подписью нового поколения SİMA, клиент переведет средства на любую собственную банковскую карту. Благодаря этому граждане смогут получить кредит, никуда не выходя.
Стоит отметить, что граждане могут круглосуточно отправлять заявки на кредит через приложение IBOKT и подписывать документы через SİMA İmza.
Благодаря цифровой подписи SİMA прекращается зависимость граждан от сервисных центров, снижается нагрузка и затраты поставщиков услуг. Более подробную информацию о цифровой подписи SİMA нового поколения вы можете получить на сайте www.sima.az и обратившись в колл-центр «157».