https://www.innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_ecd57987b2f8c8b64644b19a5_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza tərəfdaş çevrəsini genişləndirməkdə davam edir. “SİMA İmza” vasitəsilə xidmətlərini rəqəmsallaşdıran növbəti qurum “BOKT International” ASC olub.
Artıq təcili kreditə ehtiyacı olan vətəndaşlar IBOKT mobil tətbiqi üzərindən onlayn kredit müraciəti göndərə və müqaviləni “SİMA İmza” ilə imzalaya bilərlər. Bunun üçün əvvəlcə tətbiqdə qeydiyyatdan keçmək, daha sonra onlayn şəkildə kredit müraciəti göndərmək lazımdır. Müraciət qısa müddətdə araşdırılacaq və təsdiqləndiyi halda müştəriyə onlayn şəkildə imzalaması üçün sənədlər təqdim olunacaq. Müştəri həmin sənədləri SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə onlayn şəkildə imzalamaqla vəsaiti özünə məxsus istənilən bank kartına köçürəcək. Bununla da vətəndaşlar heç yerə getmədən kredit əldə etmiş olacaqlar.
Qeyd edək ki, vətəndaşlar IBOKT tətbiqi üzərindən günün 24 saatı kredit müraciəti göndərə və sənədləri “SİMA İmza” vasitəsilə imzalaya bilərlər.
SİMA rəqəmsal imza ilə vətəndaşların xidmət mərkəzlərindən asılılığına son qoyulur, xidmət göstərənlərin iş yükü və xərcləri azalır. SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza ilə bağlı daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və 157 Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_ecd57987b2f8c8b64644b19a5_o.jpg
SİMA, developed by "AzInTelecom" LLC under the Ministry of Digital Development and Transport, continues to expand its network of new-generation digital signature partners. The latest institution to digitalize its services using "SİMA İmza" is BOKT "International" OJSC.
Citizens in need of an urgent loan can submit an online loan application through the IBOKT mobile app and sign the contract with "SİMA İmza". To do this, users must first register on the app and then submit a loan application online. The application will be reviewed promptly, and if approved, the customer will receive documents to sign online. By signing these documents using the SİMA new-generation digital signature, customers can transfer funds to any of their bank cards. This process allows citizens to obtain loans without having to visit any physical location.
It should be noted that loan applications can be submitted 24/7 via the IBOKT app, and documents can be signed using "SİMA İmza".
With the SİMA digital signature, citizens are no longer dependent on service centers, and the workload and costs for service providers are reduced. For more detailed information about the SİMA new-generation digital signature, visit www.sima.az or contact the "157" Call Center.