ABB-nin tərəfdaşlığı ilə “Startup World Cup” yarışması keçiriləcək!
ABB-nin tərəfdaşlığı ilə “Startup World Cup” yarışması keçiriləcək! ABB-nin tərəfdaşlığı ilə “Startup World Cup” yarışması keçiriləcək!
Sentyabrın 20-də ADA Universitetində “Startup World Cup” yarışması təşkil olunacaq.
Ölkəmizdə innovasiyalar ekosisteminin inkişafına dəstək verən ABB də tədbirin əsas tərəfdaşlarındandır. Dünyanın ən prestijli qlobal startap yarışmalarından sayılan “Startup World Cup”ın təşkilatçıları “Technovate Investments” və “Pegasus Tech Ventures” şirkətləridir.
“Startup World Cup” dünyanın ən yaxşı startaplarını bir araya gətirir. Onların qlobal miqyasda tanınmasına imkan yaradır. Bu baxımdan, sözügedən yarışma gənc sahibkarları və onların innovativ ideyalarını dəstəkləyən unikal platformadır.
Ölkəmizdə belə qlobal əhəmiyyətli tədbirlərin keçirilməsi Azərbaycanın startap ekosisteminin inkişafına, bu sahədə faydalı təcrübələrin formalaşmasına, gənc sahibkarlarımızın beynəlxalq arenada tanınmasına xidmət edir.
“Startup World Cup” tədbirinə tərəfdaşlıq dəstəyi ilə ABB yeni imkanların axtarışında olan gənc sahibkarların yanında olduğunu, onların inkişafına hərtərəfli dəstəyini bir daha nümayiş etdirir.

https://innews.az/uploads/news/2024-09/_innews_2d7c0d77c862fa5ed8796afa8_o.jpg
20 сентября 2024 года в Университете ADA пройдет конкурс Startup World Cup. Банк ABB, активно содействующий развитию инновационной экосистемы в нашей стране, выступает одним из основных партнеров этого мероприятия. Организаторами одного из самых престижных мировых стартап-конкурсов, Startup World Cup, являются компании Technovate Investments и Pegasus Tech Ventures.
Startup World Cup объединяет лучшие стартапы со всего мира, предоставляя им шанс на глобальное признание. Это уникальная платформа для поддержки молодых предпринимателей и их инновационных идей.
Проведение таких важных мероприятий в нашей стране способствует развитию стартап-экосистемы Азербайджана, накоплению ценного опыта и международному признанию наших молодых предпринимателей.
Партнерство с Startup World Cup позволяет Банку ABB вновь подтвердить свою всестороннюю поддержку молодых предпринимателей, стремящихся к новым возможностям для роста и развития.