https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_728301c7f281e887e4c510da7_o.jpg
Qırmızı Ürəklər Fondu Kapital Bank-ın 150 illik yubileyi münasibətilə başlatdığı “Sıfır Tullantı” marafonu davam edir. İnsanlara ətraf mühitin mühafizəsinə qarşı həssaslığı artırmağa və təbiəti qorumağa hədəfləyən layihə bu dəfə Yevlax rayonunun Varvara kəndində Kür çayının sahilində həyata keçirib. Marafonda bankın “Mərkəzi Aran” iqtisadi rayonunu əhatə edən filial şəbəkəsindən 50-dən çox könüllü iştirak edib.
Tədbir zamanı ərazi 753 kq plastik və zərərli tullantılardan təmizlənib.
Marafon çərçivəsində fikirlərini bildirən Qırmızı Ürəklər Fondunun vitse-prezidenti Nihad Salmanlı bu göstəricilərin ətraf mühitin qorunması və təmizliyinə dəyərli töhfə olduğunu qeyd edib. “Təbiətin mühafizəsi Fond olaraq bizim əsas istiqamətlərimizdən biridir. Bu yolda bizə dəstək olan bütün könüllülərimizə minnətdaram. Biz gələcək nəsillərimizə daha sağlam bir dünya miras qoymaq üçün toplanmışıq. Bunun üçün insanların məlumatlı olmaları, şəxsi məsuliyyətlərini dərk etmələri, təbiəti qorumağa elə öz ətraflarından başlamaları yetərlidir.

https://innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_728301c7f281e887e4c510da7_o.jpg
Фонд Red Hearts продолжает марафон солидарности «Ноль отходов», приуроченный к 150-летию Kapital Bank. Целью проекта является повышение осведомленности населения о важности охраны окружающей среды и защиты природы. На этот раз марафон прошел в селе Варвара Евлахского района на берегу реки Кура. В мероприятии приняли участие более 50 волонтеров из филиальной сети банка, охватывающей Центрально-Аранский экономический регион.
Во время мероприятия территория была очищена от 753 кг пластиковых и других вредных отходов.
Во время проведения марафона вице-президент Фонда Red Hearts Нихад Салманлы отметил, что такие результаты являются ценным вкладом в дело охраны окружающей среды и чистоты: «Защита природы — одно из основных направлений нашей деятельности как фонда. Я благодарен всем нашим волонтерам за поддержку в этом деле. Мы собрались, чтобы оставить будущим поколениям более здоровый мир. Для этого людям необходимо быть информированными, осознавать свою личную ответственность и защищать природу в том месте, где они сами проживают».