BANM “TEKNOFEST”in final mərhələsinə yüksəlməklə Festivalda Azərbaycanı ən çox komanda ilə təmsil edəcək
BANM “TEKNOFEST”in final mərhələsinə yüksəlməklə Festivalda Azərbaycanı ən çox komanda ilə təmsil edəcək BANM “TEKNOFEST”in final mərhələsinə yüksəlməklə Festivalda Azərbaycanı ən çox komanda ilə təmsil edəcək
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) tələbələrinin təmsil olunduğu 11 komanda “TEKNOFEST-2024”ün final mərhələsinə yüksəlib. “TEKNOFEST” 5-8 sentyabr tarixlərində Türkiyənin Antalya şəhərində keçiriləcək.
BANM Festivalda Azərbaycanı ən çox komanda ilə təmsil edəcək ali məktəbdir.
BANM 6 kateqoriya üzrə mübarizə aparacaq:
“Aqrar texnologiyaları” kateqoriyası üzrə:
1.“Green Karabakh BHOS”
2.“Aquaharvest”
3.“Suni Ekinchi BHOS”
”Enerji və ətraf mühit texnologiyaları” kateqoriyası üzrə:
1.“Flame Seekers BHOS”
2.“Birlik BHOS”
3.“Shindan BHOS”
”Ağıllı Nəqliyyat” kateqoriyası üzrə:
1.“Turan BHOS”
2.“Khazri BHOS”
“Turizm texnologiyaları” kateqoriyası üzrə:
1.“Khankendi BHOS”
“Bəşəriyyətin xeyrinə texnologiyalar" kateqoriyası üzrə:
1.“Darbandgala BHOS”
”HackMaster” kateqoriyası üzrə:
1.”BHOSWARE”
Komandalarımızın elmi rəhbərləri isə Ali Məktəbin Neft-qaz mühəndisliyi kafedrasının Laboratoriya müdiri Qəhrəman Məlikov, İnformasiya texnologiyaları kafedrasının dosenti Leyla Muradxanlı, baş müəllimi İlkin Balazadə, müəllimi Nihat Əlili və kafedranın istehsalat təlimi ustası Aytac Abdullayeva, eləcə də İnnovasiya və Tədqiqatlar Mərkəzinin böyük mühəndisləri Emiliya Əhmədova və Elmar Əsgərzadə, habelə Kimya mühəndisliyi kafedrasının baş müəlimi Natəvan Səmədova və Kimya mühəndisliyi ixtisasının 2023-cü il məzunu Cavidan Əliyevdir.

11 teams represented by students from SOCAR's Baku Higher Oil School (BHOS) have advanced to the final stage of "TEKNOFEST-2024." The event will be held from September 5-8 in Antalya, Turkey. BHOS will represent Azerbaijan with the largest number of teams at the festival.
BHOS will compete in 6 categories:
In the "Agrarian Technologies" category:
"Green Karabakh BHOS"
"Aquaharvest"
"Suni Ekinchi BHOS"
In the "Energy and Environmental Technologies" category:
"Flame Seekers BHOS"
"Union BHOS"
"Shindan BHOS"
In the "Smart Transport" category:
"Turan BHOS"
"Khazri BHOS"
In the "Tourism Technologies" category:
"Khankendi BHOS"
In the "Technologies for the Benefit of Mankind" category:
"Darbandgala BHOS"
In the "HackMaster" category:
"BHOSWARE"
The scientific leaders of our teams are Kahraman Malikov, Head of the Laboratory of the Oil and Gas Engineering Department; Leyla Muradkhanli, Associate Professor of the Information Technology Department; Ilkin Balazadeh, Senior Lecturer; Nihat Alili and Aytaj Abdullayeva, Industrial Training Masters of the department; Senior Engineers of the Innovation and Research Center, Emiliya Ahmadova and Elmar Asgarzadeh; Natavan Samadova, Senior Lecturer of the Chemical Engineering Department; and Javidan Aliyev, a 2023 graduate of the Chemical Engineering Department.