https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_9c6195f1a49d92b0a59e2930e_o.jpg
"Bakcell"in baş sponsorluğu və “YAŞAT” Fondunun təşkilatçılığı ilə şəhid övladları üçün "Ənənə" yay düşərgəsi təşkil olunub. Göygöl rayonunun Milli Yaylaq Festivalı ərazisində baş tutan tədbirdə 50-dək şəhid övladı iştirak edib.
Hərbi vətənpərvərlik və milli ənənələr mövzusuna həsr olunan düşərgə beş gün (13-18 avqust) davam edib. Tədbirdə gənclərin iştirakı ilə qədim milli oyun növləri üzrə yarışlar, müxtəlif təlimlər və interaktiv oyunlar keçirilib.
"Müasir bacarıqlar və innovasiya" adlı təlim düşərgə iştirakçıların xüsusi marağına səbəb olub. Təlimdə “Bakcell”in əməkdaşı Rüfət Quliyev gələcəyin peşələri, ən çox tələb olunan bacarıqlar və bu bacarıqların əldə edilməsində texnologiya və innovasiyanın rolundan danışıb. Bundan əlavə, “Bakcell”in innovativ xidmətləri, “high-tech” və “AI” dəstəkli məhsulları barədə məlumat verilib.
Qeyd edək ki, şəhid və qazilərin ailə üzvlərinə qayğı və diqqətin göstərilməsi “Bakcell” şirkətinin korporativ sosial məsuliyyət (KSM) proqramının əsas istiqamətlərindən biridir. Şirkət bu sahədə təşəbbüsləri dəstəkləməyi və daha da genişləndirməyi planlaşdırır.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_9c6195f1a49d92b0a59e2930e_o.jpg
Summer camp "Ənənə" was organized for the children of martyrs with the main sponsor support of the company "Bakcell" and the organization "YASHAT" Foundation. About 50 children of martyrs took part in the event, which took place on the territory of the National Festival of Pastures of the Geygel district.
The camp, devoted to the theme of military patriotism and national traditions, lasted five days (August 13-18). The event featured competitions in ancient national games, various trainings, and interactive activities with the participation of young people.
Of particular interest to the participants was a free training camp titled "Modern Skills and Innovations." During the training, "Bakcell" employee Rufat Guliyev discussed the professions of the future, the most in-demand skills, and the role of technologies and innovations in acquiring these skills. Additionally, information was provided about innovative services, advanced technologies, and products supported by artificial intelligence from "Bakcell."
It should be noted that providing care and attention to the families of martyrs and veterans is one of the main focuses of the corporate social responsibility (CSR) program at "Bakcell." The company plans to continue supporting and expanding initiatives in this area.