https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_352d76d6ba9377fb7352c3ac6_o.jpg
Qarabağ Dirçəliş Fondu (QDF) ISO 9001:2015 Keyfiyyəti İdarəetmə Sistemi üzrə beynəlxalq uyğunluq sertifikatına layiq görülüb.
“TÜV Austria GMBH” şirkəti tərəfindən aparılan audit nəticəsində verilən sertifikat 4 Avqust 2025-ci il tarixinədək qüvvədə olacaq.
ISO 9001:2015 beynəlxalq səviyyədə tanınmış keyfiyyət idarəetmə standartıdır. O, müxtəlif ölçü və sahələrdən olan təşkilatlara öz performansını yaxşılaşdırmaq, maraqlı tərəflərin gözləntilərini qarşılamaq və keyfiyyətə sadiq olduqlarını nümayiş etdirməyə kömək edir. Onun tələbləri keyfiyyət idarəetmə sisteminin yaradılması, tətbiq edilməsi, saxlanılması və davamlı olaraq təkmilləşdirilməsi prosedurunu müəyyən edir.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin Fərmanı ilə təsdiq edilən Fondun Nizamnaməsinə uyğun olaraq, QDF öz fəaliyyətində və idarəetmədə mütərəqqi korporativ idarəetmə standartlarını tətbiq etməlidir.
Bundan əlavə, Müşahidə Şurası tərəfindən təsdiq edilən prioritetlərə uyğun olaraq, Fondun institusional inkişafı yaxın dövr üçün əsas diqqət sahələrindən biri kimi müəyyən edilib.
Fondun İdarə Heyətinin sədri Rəhman Hacıyev bununla bağlı qeyd edib ki, ISO 9001:2015 sertifikatı QDF-in bütün əməliyyat və fəaliyyətində yüksək keyfiyyət standartlarını qorumaq niyyətini təsdiqləyərək, eyni zamanda onun davamlı institusional inkişafını əks etdirir.
Sədrin sözlərinə görə, Sertifikat həmçinin QDF-in benefisiarları, tərəfdaşları, donorları və geniş ictimayyət daxil olmaqla müxtəlif steykholderlərin arasında inam və etibarı gücləndirəcək.
"Auditə hazırlıq bir neçə daxili audit, təlim proqramları və proseslərin təkmilləşdirilməsini əhatə edirdi. Biz bu uğura nail olan komandamızla hədsiz qürur duyuruq.
Gələcəyə nəzər salsaq, bu sertifikatı yeniləməyə, eyni zamanda İSO-nun digər müvafiq standartlarına uyğun olaraq işimizi təşkil edərək, başqa Sertifikatlara da layiq görülməyə çalışacağıq. Fondun institusional inkişafı istiqamətində işlərimizi daimi davam etdirmək niyyətindəyik," – deyə, R.Hacıyev qeyd edib.

https://innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_352d76d6ba9377fb7352c3ac6_o.jpg
Фонд Возрождения Карабаха удостоился международного сертификата соответствия стандарту Системы менеджмента качества ISO 9001:2015.
Выданный по результатам проведенного компанией TÜV Austria GMBH аудита сертификат действителен до 4 августа 2025 года.
ISO 9001:2015 — это признанный во всем мире стандарт управления качеством. Он помогает действующим в различных отраслях организациям вне зависимости от числа их сотрудников повышать эффективность своей деятельности, соответствовать ожиданиям стейкхолдеров и демонстрировать свою приверженность улучшению качества. Его требования определяют порядок создания, внедрения, поддержания и постоянного совершенствования системы менеджмента качества.
Следует отметить, что в соответствии с Уставом Фонда, утвержденным Указом Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева, Фонд должен применять передовые стандарты корпоративного управления в своей деятельности и управлении.
Кроме того, согласно приоритетам, утвержденным Наблюдательным советом, институциональное развитие Фонда было определено как одно из основных направлений деятельности на ближайшие годы.
Председатель Правления Рахман Гаджиев отметил, что сертификат ISO 9001:2015 подтверждает намерение Фонда поддерживать высокие стандарты качества во всех операциях и деятельности, а также отражает его последовательное институциональное развитие.
По словам председателя Правления, получение данного сертификата также позволит укрепить доверие различных стейкхолдеров, в том числе как бенефициаров, партнеров и доноров Фонда, так и широкой общественности.
«Подготовка к аудиту включала несколько внутренних аудитов, ряд тренингов и совершенствование процессов. Мы очень гордимся нашей командой, которая достигла такого успеха. В будущем мы постараемся обновить этот сертификат, а также получить другие сертификаты ISO, организуя нашу деятельность в соответствии с имеющимися стандартами. Мы также планируем продолжать нашу работу по институциональному развитию Фонда на постоянной основе», – подчеркнул Рахман Гаджиев.