https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_352d76d6ba9377fb7352c3ac6_o.jpg
Qarabağ Dirçəliş Fondu (QDF) ISO 9001:2015 Keyfiyyəti İdarəetmə Sistemi üzrə beynəlxalq uyğunluq sertifikatına layiq görülüb.
“TÜV Austria GMBH” şirkəti tərəfindən aparılan audit nəticəsində verilən sertifikat 4 Avqust 2025-ci il tarixinədək qüvvədə olacaq.
ISO 9001:2015 beynəlxalq səviyyədə tanınmış keyfiyyət idarəetmə standartıdır. O, müxtəlif ölçü və sahələrdən olan təşkilatlara öz performansını yaxşılaşdırmaq, maraqlı tərəflərin gözləntilərini qarşılamaq və keyfiyyətə sadiq olduqlarını nümayiş etdirməyə kömək edir. Onun tələbləri keyfiyyət idarəetmə sisteminin yaradılması, tətbiq edilməsi, saxlanılması və davamlı olaraq təkmilləşdirilməsi prosedurunu müəyyən edir.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin Fərmanı ilə təsdiq edilən Fondun Nizamnaməsinə uyğun olaraq, QDF öz fəaliyyətində və idarəetmədə mütərəqqi korporativ idarəetmə standartlarını tətbiq etməlidir.
Bundan əlavə, Müşahidə Şurası tərəfindən təsdiq edilən prioritetlərə uyğun olaraq, Fondun institusional inkişafı yaxın dövr üçün əsas diqqət sahələrindən biri kimi müəyyən edilib.
Fondun İdarə Heyətinin sədri Rəhman Hacıyev bununla bağlı qeyd edib ki, ISO 9001:2015 sertifikatı QDF-in bütün əməliyyat və fəaliyyətində yüksək keyfiyyət standartlarını qorumaq niyyətini təsdiqləyərək, eyni zamanda onun davamlı institusional inkişafını əks etdirir.
Sədrin sözlərinə görə, Sertifikat həmçinin QDF-in benefisiarları, tərəfdaşları, donorları və geniş ictimayyət daxil olmaqla müxtəlif steykholderlərin arasında inam və etibarı gücləndirəcək.
"Auditə hazırlıq bir neçə daxili audit, təlim proqramları və proseslərin təkmilləşdirilməsini əhatə edirdi. Biz bu uğura nail olan komandamızla hədsiz qürur duyuruq.
Gələcəyə nəzər salsaq, bu sertifikatı yeniləməyə, eyni zamanda İSO-nun digər müvafiq standartlarına uyğun olaraq işimizi təşkil edərək, başqa Sertifikatlara da layiq görülməyə çalışacağıq. Fondun institusional inkişafı istiqamətində işlərimizi daimi davam etdirmək niyyətindəyik," – deyə, R.Hacıyev qeyd edib.

Karabakh Revival Fund has received the international ISO 9001:2015 certification
Karabakh Revival Fund has received the international ISO 9001:2015 certification Karabakh Revival Fund has received the international ISO 9001:2015 certification
Karabakh Revival Fund was awarded the international certificate of conformity to the Quality Management System standard ISO 9001:2015.
The certificate, issued after the audit conducted by TÜV Austria GMBH, is valid until August 4, 2025.
ISO 9001:2015 is a globally recognised standard for quality management. It helps organisations of various sizes and industries improve their operations, meet stakeholder expectations, and demonstrate their commitment to quality. Its requirements outline the process for establishing, implementing, maintaining, and continually improving a quality management system.
It should be noted that, according to the Charter of the Fund approved by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, the Fund must apply advanced corporate governance standards in its activities and management.
Additionally, according to the priorities approved by the Supervisory Board, the Fund's institutional development has been identified as one of the key areas of focus for the coming years.
Chairman of the Executive Board Rahman Hajiyev noted that the ISO 9001:2015 certificate confirms the Fund's intention to maintain high-quality standards in all its operations and activities and reflects its consistent institutional development.
According to the Chairman, obtaining this certificate will also help strengthen the trust of various stakeholders, including the Fund’s beneficiaries, partners, donors, and the broader public.
"Preparation for the audit included several internal audits, training sessions, and process improvements. We are extremely proud of our team, who achieved this success.
In the future, we will strive to renew this certificate and obtain other ISO certifications by organising our work in accordance with the relevant standards. We plan to continue our efforts in the institutional development of the Fund on an ongoing basis," noted R. Hajiyev.