Gənc gimnastımız ilk dəfə Avropa çempionatının final mərhələsinə adlayıb
Gənc gimnastımız ilk dəfə Avropa çempionatının final mərhələsinə adlayıb Gənc gimnastımız ilk dəfə Avropa çempionatının final mərhələsinə adlayıb
Almaniyanın Münhen şəhərində idman gimnastikası üzrə Avropa çempionatına start verilib. Çempionatda əvvəlcə qadın gimnastlar mübarizəyə qoşulublar. Azərbaycanı bu yarışda Nazənin Teymurova, Duyğu Əlizadə, Milana Minakovskaya, Samirə Qəhrəmanova təmsil edib.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının rəsmi saytına istinadla bildirir ki, idmançılarımızdan ən yaxşı nəticəni Nazənin Teymurova göstərib. Belə ki, gimnastımız dayaqlı tullanma üzrə hərəkətlərdə uğurla çıxış edərək Azərbaycanın gimnastika tarixində ilk dəfə olaraq qadın idman gimnastikası üzrə gənclər yaş kateqoriyasında finala vəsiqə qazanıb.
Nazənin bununla, həmçinin adıçəkilən idman növü üzrə Avropa çempionatının final mərhələsinə adlayan ilk azərbaycanlı gimnast kimi adını tarixə yazdırıb. Final mərhələsinin yekununa əsasən, idmançımız qitə çempionatını 5-ci pillədə başa vurub.
Qeyd edək ki, böyüklərdən ibarət yığma komandamızın üzvləri Milana Minakovskaya və Samirə Qəhrəmanova avqustun 17-18-də V İslam Həmrəyliyi Oyunlarında mübarizə aparacaqlar.

Юная азербайджанская спортсменка впервые вышла в финал чемпионата Европы по спортивной гимнастике
Юная азербайджанская спортсменка впервые вышла в финал чемпионата Европы по спортивной гимнастике Юная азербайджанская спортсменка впервые вышла в финал чемпионата Европы по спортивной гимнастике
В Мюнхене стартовал чемпионат Европы по спортивной гимнастике. Азербайджан в этом соревновании представляли Назенин Теймурова, Дуйгу Ализаде, Милана Минаковская, Самира Гахраманова.
Как сообщает на официальный сайт Федерации гимнастики Азербайджана, лучший результат среди наших спортсменок показала Назенин Теймурова. Так, наша гимнастка успешно выступила в опорном прыжке и впервые в истории гимнастики Азербайджана вышла в финал в юношеской возрастной категории женской гимнастики.
При этом Назенин также вошла в историю как первый азербайджанский гимнаст, вышедший в финальную стадию чемпионата Европы в этом виде спорта. По итогам заключительного этапа наша спортсменка завершила первенство континента на 5-м месте.
Отметим, что члены нашей взрослой команды Милана Минаковская и Самира Гахраманова вступят в борьбу на V Играх исламской солидарности 17-18 августа.