https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_10aa87490da07309352823c24_o.jpg
“SOCAR Capital” şirkətindən verilən məlumatda bildirilir ki, nominal qiyməti $1000, tədavül müddəti 5 il, illik gəlirliliyi 4.5% olan və kupon gəlirləri rüblük qrafiklər əsasında ödənilən SOCAR İstiqrazlarının 1 milyon 125 min dollarlıq növbəti kupon ödənişi 1 avqust tarixində istiqraz sahiblərinin hesablarına köçürülüb.
İstiqrazların növbəti kupon ödənişi cari ilin 1 noyabr tarixində baş tutacaq.
3 ilə yaxındır yerli fond bazarında ən çox müraciət olunan korporativ qiymətli kağız statusuna sahib SOCAR İstiqrazları 11-ci kupon ödənişi nəticəsində sahiblərinə növbəti dəfə 1 milyon 125 min ABŞ dolları gəlir gətirib və istiqraz sahiblərinin ümumi qazancı 12 milyon 375 min ABŞ dollarına yüksəlib (tədavül müddətinin sonunda toplam gəlir 22.5 milyon dollar təşkil edəcək.)
Hazırda SOCAR İstiqrazlarının təkrar bazar əməliyyatlarının həcmi $47 milyonu ötüb. Bağlanmış əqdlərin sayı isə 800-dür.
Bakı Fond Birjasında yerləşdirildiyi tarixdən bugünədək SOCAR İstiqrazları ən çox ticarət olunan korporativ qiymətli kağız statusunu qoruyub–saxlayır və 2016-cı ildən indiyədək investorlarına $37 milyondan çox gəlir qazandırıb.
SOCAR İstiqrazları 1 və 5 saylı “ASAN xidmət” mərkəzlərindəki SOCAR İstiqrazları köşklərindən və Azərbaycanda fəaliyyət göstərən rəsmi investisiya şirkətlərindən əldə edilə bilər. Məlumat üçün bildirmək istərdik ki, SOCAR İstiqrazları köşklərində yeni buraxılan ABB Bank səhmlərinə də abunə yazılmaq mümkündür.
Əlavə məlumat üçün *1999 çağrı nömrəsi ilə əlaqə saxlaya və ya socarcapital.az, socaristiqraz.az veb-saytlarına müraciət edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_10aa87490da07309352823c24_o.jpg
SOCAR Capital Company has announced that the 11th coupon payment of $1.125 million on SOCAR bonds, which have a par value of $1,000 and an annual interest rate of 4.5% with quarterly payouts, was successfully credited to bond holders’ accounts on August 1.
The next coupon payment will be made on November 1 of this year.
With this latest coupon payment, SOCAR bonds have again delivered $1.125 million in earnings to investors, bringing the total income for bond holders to $12,375,000. By the end of the 5-year term, the total income for bond holders is projected to reach $22.5 million.
Since their issuance, SOCAR bonds have become the most sought-after securities on the local stock market. The total trading volume in the secondary market has now exceeded $47 million, with 800 transactions completed. Since their public offering on the Baku Stock Exchange in 2016, SOCAR bonds have generated more than $37 million in total income for investors.
SOCAR Bonds can be purchased from SOCAR Bonds kiosks in "ASAN service" centers No. 1 and 5, as well as through official investment companies operating in Azerbaijan. For information purposes, we would like to inform that it is possible to subscribe to newly issued ABB Bank shares at SOCAR Bonds kiosks.
For more information, please contact *1999 or visit socarcapital.az and socaristiqraz.az.
Please note that official information about SOCAR bonds is available exclusively at ASAN Service Centers No. 1-5, registered investment companies, and through the contact details and websites provided above.