https://www.innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_7499d1eb118a3b50408b832f0_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) Dövlət İmtahan Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə keçirilən ali təhsil müəssisələrinin sərgisində təmsil olunur.
Avqustun 2-dək davam edəcək sərginin keçirilməsində məqsəd ixtisas seçimindən öncə abituriyentləri ali təhsil müəssisələrinin imkanları ilə tanış etmək və onların ixtisas seçiminə dəstək göstərməkdir.
Sərgidə BDU əməkdaşları iştirakçılara ölkənin ən böyük ali məktəbindəki ixtisaslar, təhsil və karyera imkanları, xarici ölkə universitetləri ilə ikili diplom proqramları, maddi-texniki baza, təhsil haqqı, güzəştlər, təqaüd proqramları barədə ətraflı məlumat verirlər.

https://innews.az/uploads/news/2024-08/_innews_7499d1eb118a3b50408b832f0_o.jpg
Бакинский государственный университет (БГУ) представлен на выставке высших учебных заведений, организованной Государственным экзаменационным центром.
Цель проведения выставки – ознакомить абитуриентов с возможностями высших учебных заведений перед выбором специальности и помочь им в выборе.
На выставке сотрудники БГУ предоставляют участникам подробную информацию о специальностях крупнейшего вуза страны, возможностях образования и карьеры, программах двойного диплома с зарубежными вузами, материально-технической базе, стоимости обучения, льготах и стипендиальных программах.