Nəsimi rayonunda küçələrin, parkların, məhəllələrin və binaların abadlaşdırılması, həyətlərin yenidən qurulması, yeni infrastrukturların yaradılması, yaşıllıqların salınması işləri uğurla davam etdirilir.
innews.media xəbər verir ki, Bakı şəhər İcra Hakimiyyətinin və Nəsimi rayon İcra Hakimiyyətinin birgə layihəsi çərçivəsində 450 sakinin yaşadığı Cavadxan küçəsi 34 və 38 saylı, hər ikisi 4 girişli, 5 mərtəbəli binalarda, həmçinin ətraf ərazidə abadlıq-quruculuq işləri başa çatdırılaraq həyət sakinlərin istifadəsinə verilib.
Hazırlanmış layihəyə uyğun olaraq Cavadxan küçəsi 34 və 38 saylı binaların fasadı və dam örtüyü əsaslı təmir edilib, yeni yağış suları axıdan borular və navalçalar quraşdırılıb, giriş qapıları, pilləkən qəfəslərinin pəncərələri dəyişdirilib, uşaq və əlil arabaları üçün panduslar quraşdırılıb.
Eyni zamanda, görülmüş işlər nəticəsində həyətdə zəbt olunmuş sahələr əhalinin ümumi istifadəsinə qaytarılıb, kiçik tullantılar üçün zibil qutuları qoyulub. Sahibsiz ev heyvanları üçün damlar və quş yuvaları quraşdırılıb.
Sakinlərin asudə vaxtlarının səmərəli təşkili üçün həyətə söhbətgah və oturacaqlar qoyulub, müxtəlif növ uşaq oyun elementləri və idman qurğuları quraşdırılıb.
Abadlıq işləri aparılan ərazidəki mövcud yaşıllıqların bərpası ilə yanaşı məhəllədə yeni yaşıllıq zolağı salınıb, mövcud yaşıllıqlara və ağaclara aqrotexniki qaydada qulluq olunub, 100 ədəd şam ağacı, 500 ədəd mövsümi çiçəklər əkilib.
Qeyd edək ki, rayon ərazisində aparılan abadlıq-quruculuq və yenidənqurma işləri əhalinin böyük razılığı ilə qarşılanır. Rayon sakinləri görülən işlərə görə dövlətimizin başçısına dərin minnətdarlıqlarını bildirirlər.
Hazırda rayonun daha bir neçə ünvanında abadlıq-quruculuq və yenidənqurma işləri aparılır, hər həftənin şənbə və bazar günləri müxtəlif ünvanlarda iməciliklər keçirilir, yeni ağaclar əkilir, mövcud yaşıllıqlara və ağaclara aqrotexniki qaydada qulluq edilir.

В Насиминском районе успешно продолжаются благоустройство улиц, парков, кварталов и зданий, реконструкция дворов, создание новой инфраструктуры, работы по озеленению территории.
Как сообщает innews.media, в рамках совместного проекта Исполнительной власти города Баку и Исполнительной власти Насиминского района были завершены работы по благоустройству и строительству 5-этажных зданий с 4 подъездами по улицам Джавадхана. 34 и 38, где проживают 450 жителей, также завершились работы по благоустройству прилегающей территории, двор был сдан в пользование жителей.
В соответствии с подготовленным проектом отремонтированы фасад и кровля зданий номер 34 и 38 по улице Джавадхана, установлены новые водосточные трубы и навесы, заменены входные двери, окна лестничных клеток, установлены пандусы для детей и инвалидных колясок.
Кроме того, в результате проделанной работы занятые площади во дворе возвращены в общее пользование населения, а для мелких отходов установлены урны. Бездомным домашним животным установили специальные домики и скворечники.
Для эффективной организации досуга жителей во дворе размещены беседки и скамейки, также установлены различные детские игровые элементы и спортивные сооружения.
На территории квартала заложена новая озеленительная полоса, деревьям и насаждениям оказывается агротехнический уход, посажено 100 саженцев сосен и 500 сезонных цветов.
Отметим, что население с большим одобрением встречает проводимые на территории района строительно-восстановительные работы. Жители выражают глубокую признательность главе государства за проделанную работу.
В настоящее время работы по благоустройству и реконструкции проводятся еще по нескольким адресам района, каждую субботу и воскресенье проводятся субботники, осуществляется посадка новых деревьев, также агротехнический уход за существующими насаждениями и деревьями.