https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_844b43d534cda8e257e28b325_o.jpg
Kapital Bank ətraf mühitin mühafizəsində yaxından iştirak edərək, korporativ sosial məsuliyyət strategiyasını uğurla davam etdirir. Bu istiqamətdə bankın fəaliyyətini həyata keçirən Qırmızı Ürəklər Fondu, Kapital Bank-ın 150 illik yubileyi münasibətilə “Sıfır tullantı” həmrəylik marafonuna Göygöl rayonunda start verdi.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 25 dekabr 2023-cü il tarixli Sərəncamı ilə 2024-cü il “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan edilmişdir. Bundan əlavə, BMT-nin İqlim Dəyişikliyi üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyasına (COP 29) ölkəmizin ev sahibliyi etməsi, ətraf mühitin mühafizəsi mövzusunun ölkəmizdə əsas mövzulardan biri olduğunu göstərir.
Göygöl rayonunda baş tutan aksiyada Gəncə–Daşkəsən iqtisadi rayonunda fəaliyyət göstərən filial şəbəkələrindən 50-yə yaxın əməkdaş könüllü şəkildə iştirak edib. Tədbirin keçirilməsində məqsəd dəniz sahillərində, sahilyanı, dağ, meşə ərazilərində təmizliyə riayət olunmasını təbliğ etmək, məişət tullantıları ilə zibillənməsinin qarşısını almaq, ictimaiyyəti ətraf mühitin mühafizəsi sahəsində insanları cəlb etmək və hər kəsi öz atdığı tullantıları toplamağa sövq etməkdir.
Qırmızı Ürəklər Fondunun prezidenti Yusif Poladov tədbirdə çıxış edərək: “Bu təşəbbüsün məqsədi ətraf mühitin qorunması istiqamətində maarifləndirmə və təbliğat işlərini gücləndirməkdir. Marafon iştirakçıları estafeti bir regiondan digər regiona ötürərək Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi tərəfindən həyata keçirilən “Təmiz ölkəm” ümumrespublika təmizlik aksiyası çərçivəsində müxtəlif regionlarda təşkil olunacaq təmizlik aksiyalarında iştirak edəcəklər” O, həmçinin digər təşkilatları da sosial məsuliyyət strategiyalarına uyğun olaraq ətraf mühitin mühafizəsi istiqamətində həyata keçirilən, cəmiyyət üçün faydalı olan belə təşəbbüslərə qoşulmağa dəvət edib.

https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_844b43d534cda8e257e28b325_o.jpg
Kapital Bank активно занимается защитой окружающей среды и успешно реализует стратегию корпоративной социальной ответственности. Фонд Red Hearts, реализующий деятельность банка в этом направлении, по случаю 150-летия банка начал марафон солидарности «Ноль отходов» в Гейгельском районе.
Отметим, что Указом Президента Азербайджанской Республики г-н Ильхама Алиева от 25 декабря 2023 года 2024 год был объявлен «Годом солидарности во имя зеленого мира». Кроме того, тот факт, что в нашей стране пройдет 29-я сессия Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP 29), показывает, что тема охраны окружающей среды является одной из приоритетных тем в нашей стране.
В марафоне, проведенном в Гейгельском районе, добровольно приняли участие около 50 сотрудников филиалов банка, действующих в Гянджа-Дашкесанском экономическом районе. Цель мероприятия – пропаганда чистоты на морских побережьях, горных и лесных территориях, предотвращение засорения бытовыми отходами, привлечение общественности к вопросам охраны окружающей среды, а также стимулирование каждого утилизировать свои отходы.
Президент фонда Red Hearts Юсиф Поладов, выступая на мероприятии, сказал: «Целью данной инициативы является усиление просветительской и пропагандистской работы в области охраны окружающей среды. Участники марафона, передавая эстафету из одного региона в другой, примут участие в акциях чистоты, которые будут организованы в различных регионах в рамках общереспубликанской акции «Чистая страна», проводимой министерством экологии и природных ресурсов». Он также призвал другие организации присоединиться к таким инициативам, которые приносят пользу обществу.