https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_844b43d534cda8e257e28b325_o.jpg
Kapital Bank ətraf mühitin mühafizəsində yaxından iştirak edərək, korporativ sosial məsuliyyət strategiyasını uğurla davam etdirir. Bu istiqamətdə bankın fəaliyyətini həyata keçirən Qırmızı Ürəklər Fondu, Kapital Bank-ın 150 illik yubileyi münasibətilə “Sıfır tullantı” həmrəylik marafonuna Göygöl rayonunda start verdi.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 25 dekabr 2023-cü il tarixli Sərəncamı ilə 2024-cü il “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan edilmişdir. Bundan əlavə, BMT-nin İqlim Dəyişikliyi üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyasına (COP 29) ölkəmizin ev sahibliyi etməsi, ətraf mühitin mühafizəsi mövzusunun ölkəmizdə əsas mövzulardan biri olduğunu göstərir.
Göygöl rayonunda baş tutan aksiyada Gəncə–Daşkəsən iqtisadi rayonunda fəaliyyət göstərən filial şəbəkələrindən 50-yə yaxın əməkdaş könüllü şəkildə iştirak edib. Tədbirin keçirilməsində məqsəd dəniz sahillərində, sahilyanı, dağ, meşə ərazilərində təmizliyə riayət olunmasını təbliğ etmək, məişət tullantıları ilə zibillənməsinin qarşısını almaq, ictimaiyyəti ətraf mühitin mühafizəsi sahəsində insanları cəlb etmək və hər kəsi öz atdığı tullantıları toplamağa sövq etməkdir.
Qırmızı Ürəklər Fondunun prezidenti Yusif Poladov tədbirdə çıxış edərək: “Bu təşəbbüsün məqsədi ətraf mühitin qorunması istiqamətində maarifləndirmə və təbliğat işlərini gücləndirməkdir. Marafon iştirakçıları estafeti bir regiondan digər regiona ötürərək Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi tərəfindən həyata keçirilən “Təmiz ölkəm” ümumrespublika təmizlik aksiyası çərçivəsində müxtəlif regionlarda təşkil olunacaq təmizlik aksiyalarında iştirak edəcəklər” O, həmçinin digər təşkilatları da sosial məsuliyyət strategiyalarına uyğun olaraq ətraf mühitin mühafizəsi istiqamətində həyata keçirilən, cəmiyyət üçün faydalı olan belə təşəbbüslərə qoşulmağa dəvət edib.

https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_844b43d534cda8e257e28b325_o.jpg
Kapital Bank continues to actively participate in environmental protection by successfully implementing its corporate social responsibility strategy. In this direction, the Red Hearts Foundation, carrying out the bank’s activities, launched the “Zero Waste” solidarity marathon in Goygol district on the celebration of Kapital Bank’s 150th anniversary.
It should be noted that with the Order of Mr. Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan, dated December 25, 2023, the year 2024 has been declared the “Year of Solidarity for a Green World.” Additionally, the fact that our country is hosting the 29th session of the Conference of the Parties to the UN Framework Convention on Climate Change (COP 29) indicates that environmental protection is a key topic in our country.
Around 50 employees from the branch networks operating in the Ganja-Dashkasan economic region voluntarily participated in the action held in Goygol district. The purpose of the event is to promote cleanliness along coastal areas, beaches, mountain, and forest areas, prevent littering with household waste, involve the public in environmental protection, and encourage everyone to collect their waste.
The president of the Red Hearts Foundation, Yusif Poladov, stated at the event: “The aim of this initiative is to strengthen awareness and advocacy efforts in the field of environmental protection. Marathon participants will pass the baton from one region to another and will participate in various regional clean-up actions within the framework of the nationwide “Clean Our Country” campaign implemented by the Ministry of Ecology and Natural Resources.” He also invited other organizations to join such beneficial initiatives for society, carried out in accordance with their social responsibility strategies, to protect the environment.