25 iyul 2024-cü il tarixində ARDNF və Azərbaycan Mətbuat Şurası tərəfindən Fondun yaradılmasının 25-ci ildönümü münasibətilə “Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun makroiqtisadi sabitliyin təminatında və ölkə iqtisadiyyatının inkişafında rolu” mövzusunda yerli media subyektlərinin (qəzet, jurnal, informasiya agentliyi, internet informasiya resursu) təmsilçiləri arasında keçirilən analitik yazı müsabiqəsinin mükafatlandırma mərasimi baş tutub.
Dövlət Neft Fondunda təşkil olunmuş tədbirdə ARDNF-nin İcraçı direktorunun müavini Bəhruz Bəhramov, Azərbaycan Mətbuat Şurası sədrinin müavini Səadət Məmmədova, Mətbuat Şurasının üzvləri və jurnalistlər iştirak ediblər.
ARDNF-nin İcraçı direktorunun müavini Bəhruz Bəhramov öz çıxışında qalibləri təbrik edib və qeyd edib ki, Dövlət Neft Fondunun fəaliyyət göstərdiyi 25 il ərzində media, qurumun ən önəmli tərəfdaşlarından biri kimi çıxış edib. Media ilə əməkdaşlığın şəffaflıq və hesabatlılıq prinsipi əsasında qurulduğunu qeyd edən Bəhruz Bəhramov ARDNF-nin fəaliyyət xüsusiyyətlərinin daim media nümayəndləri tərəfindən dolğun şəkildə işıqlandırıldığını bildirərək uzunmüddətli məhsuldar əməkdaşlığın bundan sonra da davam edəcəyinə inandığını vurğulayıb.
Jurnalistləri təbrik edən Azərbaycan Mətbuat Şurası sədrinin müavini Səadət Məmmədova Dövlət Neft Fondu ilə əməkdaşlıqdan məmnuniyyət duyduğunu və analoji müsabiqələrin media mənsublarının inkişafında və fəaliyyət göstərdikləri sahə üzrə ixtisaslaşmalarında böyük əhəmiyyət kəsb etdiyini bildirib.
Müsabiqə çərçivəsində 22 iyun - 20 iyul 2024-cü il tarixlərini əhatə edən müddət ərzində media nümayəndələri tərəfindən ümumilikdə 35 müraciət daxil olmuş,ARDNF və Azərbaycan Mətbuat Şurasının əməkdaşlarından ibarət münsiflər heyətinin ortaq qərarı ilə ilk üç yerin qalibi və həvəsləndirici mükafata layiq görülən beş yazı daxil olmaqla ümumilikdə 8 yazı yüksək qiymətləndirilmişdir. Müsabiqə qalibləri aşağıda təqdim olunur:
Həvəsləndirici mükafatlar:
Mükafata layiq görülən jurnalistlər tədbir zamanı çıxış edərək hər iki qurumun nümayəndələrinə minnətdarlığını bildirib və bu kimi müsabiqələrin Azərbaycan jurnalistlərinin fəaliyyətinin stimullaşdırılması baxımından mühüm rol oynadığını qeyd ediblər.

On July 25, 2024, the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) hosted the award ceremony for the analytical article competition marking the 25th anniversary of SOFAZ. The competition jointly organized by SOFAZ, and the Azerbaijan Press Council was open to local media outlets, including newspapers, magazines, information agencies, and internet resources, under the theme "The role of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan in ensuring macroeconomic stability and the development of the country's economy."
The ceremony featured the participation of Bahruz Bahramov, Deputy CEO of SOFAZ, Saadat Mammadova, Deputy Chairman of the Azerbaijan Press Council, other members of the Press Council, and journalists. In his address, Bahruz Bahramov congratulated the winners and underscored the media's pivotal role as partners of SOFAZ over the past 25 years. Bahruz Bahramov emphasized that the collaboration with the media is grounded in transparency and accountability and expressed confidence in the continuation of this productive partnership.
Saadat Mammadova also extended her congratulations to the journalists, expressing her satisfaction with the collaboration with SOFAZ and highlighted the significance of such competitions in promoting the development and specialization of media professionals.
The competition attracted a total of 35 submissions from media representatives between June 22 and July 20, 2024. A joint jury, composed of employees from SOFAZ and the Azerbaijan Press Council, selected eight outstanding entries, including the top three winners and five articles awarded consolation prizes.
The winners of the competition are presented as follows:
Consolation prize recipients:
The award-winning journalists expressed their gratitude to both institutions, noting that such competitions play a crucial role in motivating Azerbaijani journalists.