https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_76f88a607f6463194022bbd94_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyindəki “AzInTelecom” MMC ilə Azərbaycan Beynəlxalq Bankı (ABB) arasında yeni əməkdaşlığa start verilib.
AzInTelecom tərəfindən yaradılmış SİMA KYC rəqəmsal məhsulu artıq ABB-nin bütün debet kartlarının sifarişi zamanı istifadə oluna bilər. Bu yenilik banka məxsus istənilən debet kartı filiala getmədən sifariş etmək imkanı yaradır. İndi bankın rəsmi veb saytına (www.abb-bank.az) daxil olaraq istənilən debet kartı əldə etmək üçün onlayn şəkildə müraciət göndərmək mümkündür. Vətəndaşlar müraciətin sonunda SİMA KYC ilə kimliyini rəqəmsal formada təsdiqlədə bilərlər.
Belə ki, təsdiq prosesi zamanı sifarişçinin kimliyini və həqiqiliyini müəyyən etmək üçün veb səhifədə kamera açılacaq. Bu zaman kartı sifariş edən şəxs üzünü ekrandakı çərçivə istiqamətində tutmalı və foto çəkməlidir. Bundan sonra artıq kart sifarişi uğurla tamamlanacaq və vətəndaş geniş funksionallıqlara malik ABB kartlarını heç yerə getmədən sifariş etmiş olacaq. Qeyd olunan bütün proses cəmi bir neçə dəqiqə ərzində başa çatacaq.
Qeyd edək ki, SİMA KYC qurumlar və istifadəçilər arasında rəqəmsal körpü rolunu oynamaqla qurumlara müştərilər barəsində müvafiq məlumatı real vaxt rejimində əldə etmək imkanı verir. Bu həll vətəndaşın şəxsiyyətini təsdiqləmək üçün lazım olan bütün proseslərdə tətbiq oluna bilər. SİMA KYC ilə bağlı daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və “157” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_76f88a607f6463194022bbd94_o.jpg
Новое сотрудничество между ООО «AzInTelecom» Министерства цифрового развития и транспорта и Международным банком Азербайджана (IB) началось.
Теперь цифровой продукт SIMA KYC, созданный AzInTelecom, можно использовать при заказе всех дебетовых карт. Это нововведение позволяет заказать любую дебетовую карту банка без посещения отделения. Оформить карту можно онлайн, посетив официальный сайт банка (www.abb-bank.az). Граждане могут подтвердить свою личность в цифровом виде с помощью SIMA KYC в конце подачи заявки.
Во время процесса проверки на веб-странице откроется камера для определения личности клиента. Клиенту необходимо держать лицо в рамке на экране и сделать снимок. После этого заказ карты будет успешно завершен, и гражданин сможет заказать карты ABB с широким функционалом, не выходя из дома. Весь процесс займет всего несколько минут.
Следует отметить, что SIMA KYC действует как цифровой мост между учреждениями и пользователями, позволяя учреждениям получать актуальную информацию о клиентах в режиме реального времени. Это решение может применяться во всех процессах, необходимых для подтверждения личности гражданина. Более подробную информацию о SIMA KYC можно получить на сайте www.sima.az или по номеру «157».