https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_76f88a607f6463194022bbd94_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyindəki “AzInTelecom” MMC ilə Azərbaycan Beynəlxalq Bankı (ABB) arasında yeni əməkdaşlığa start verilib.
AzInTelecom tərəfindən yaradılmış SİMA KYC rəqəmsal məhsulu artıq ABB-nin bütün debet kartlarının sifarişi zamanı istifadə oluna bilər. Bu yenilik banka məxsus istənilən debet kartı filiala getmədən sifariş etmək imkanı yaradır. İndi bankın rəsmi veb saytına (www.abb-bank.az) daxil olaraq istənilən debet kartı əldə etmək üçün onlayn şəkildə müraciət göndərmək mümkündür. Vətəndaşlar müraciətin sonunda SİMA KYC ilə kimliyini rəqəmsal formada təsdiqlədə bilərlər.
Belə ki, təsdiq prosesi zamanı sifarişçinin kimliyini və həqiqiliyini müəyyən etmək üçün veb səhifədə kamera açılacaq. Bu zaman kartı sifariş edən şəxs üzünü ekrandakı çərçivə istiqamətində tutmalı və foto çəkməlidir. Bundan sonra artıq kart sifarişi uğurla tamamlanacaq və vətəndaş geniş funksionallıqlara malik ABB kartlarını heç yerə getmədən sifariş etmiş olacaq. Qeyd olunan bütün proses cəmi bir neçə dəqiqə ərzində başa çatacaq.
Qeyd edək ki, SİMA KYC qurumlar və istifadəçilər arasında rəqəmsal körpü rolunu oynamaqla qurumlara müştərilər barəsində müvafiq məlumatı real vaxt rejimində əldə etmək imkanı verir. Bu həll vətəndaşın şəxsiyyətini təsdiqləmək üçün lazım olan bütün proseslərdə tətbiq oluna bilər. SİMA KYC ilə bağlı daha ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və “157” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_76f88a607f6463194022bbd94_o.jpg
AzInTelecom LLC, part of the Ministry of Digital Development and Transport, has initiated a new collaboration with the International Bank of Azerbaijan (IB).
Now, with the SİMA KYC digital product developed by AzInTelecom, customers can order debit cards online without visiting any bank branch. By visiting the bank's official website (www.abb-bank.az), you can apply for any debit card and verify your identity digitally using SİMA KYC.
During the verification process, a camera will be activated on the web page to confirm the customer's identity. The customer must position their face within the frame on the screen and take a photo. Once this process is completed, the card order will be successfully processed, allowing customers to obtain ABB cards with extensive functionality without leaving their homes. This entire process is completed in just a few minutes.
It's important to note that SİMA KYC serves as a digital bridge between institutions and users, enabling institutions to receive relevant customer information in real-time. This solution can be applied in all processes requiring identity verification. For more detailed information about SİMA KYC, visit www.sima.az or contact the call center at 157.