Milli Məclisdə "Siyasi partiyalar haqqında" yeni qanun layihəsi üzərində iş davam edir
Milli Məclisdə "Siyasi partiyalar haqqında" yeni qanun layihəsi üzərində iş davam edir Milli Məclisdə "Siyasi partiyalar haqqında" yeni qanun layihəsi üzərində iş davam edir https://www.innews.az/az/news/id-3368
Xəbər verdiyimiz kimi, Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisində təmsil olunan bütün siyasi partiyaların nümayəndələri "Siyasi partiyalar haqqında" yeni qanun layihəsinin hazırlanması üçün Milli Məclisin sədrinə müraciət ediblər. Müraciətdə ölkəmizin müasir inkişaf reallıqlarına və dövrün tələblərinə cavab verən yeni qanunun hazırlanmasının vacibliyi öz əksini tapıb.
Hazırda Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın müvafiq tapşırığına əsasən, böyük ictimai əhəmiyyət kəsb edən bu yeni qanun layihəsinin hazırlanması üzərində iş davam edir. Artıq Azərbaycanda dövlət qeydiyyatına alınmış aşağıda adları göstərilən siyasi partiyalar yeni qanun layihəsinə dair təkliflərini Milli Məclisə təqdim ediblər:

В Милли Меджлисе продолжается работа над законом «О политических партиях»
В Милли Меджлисе продолжается работа над законом «О политических партиях» В Милли Меджлисе продолжается работа над законом «О политических партиях» https://innews.az/ru/news/id-3368
Как сообщалось, члены всех представленных в Милли Меджлисе Азербайджанской Республики политических партий обратились к председателю Милли Меджлиса Сагибе Гафаровой по вопросу подготовки нового законопроекта «О политических партиях». В обращении подчёркивается необходимость разработки нового закона, отвечающего современным реалиям развития страны и требованиям времени.
По соответствующему указанию председателя Милли Меджлиса Сагибы Гафаровой продолжается работа над этим новым законом, представляющим большую общественную важность. Приведённые в списке ниже и имеющие государственную регистрацию политические партии уже представили в Милли Меджлис свои предложения касаемо нового законопроекта: