https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_5e8be5ac80860933be3e80c9e_o.jpg
“AccessBank” Beynəlxalq Özəl Müəssisə Mərkəzi (CIPE) tərəfindən həyata keçirilən “Azərbaycanda qadın səlahiyyətləndirilməsi mərkəzləri” layihəsi və Azərbaycan Respublikası Qaçqınların və məcburi köçkünlərin işləri üzrə Dövlət Komitəsinin “Azərbaycanda məcburi köçkünlərin həyat şəraitinin yaxşılaşdırılması” layihəsi çərçivəsində növbəti təlimləri həyata keçirib.
Bakıda təşkil edilən təlim qadınların maliyyə savadlılığının artırılması mövzusuna həsr edilib.
Təlimlərə cəlb edilən qadın sahibkarlara “Sahibkar kredit götürərkən nəyə fikir verməlidir?”, “Borc almağın müsbət və mənfi tərəfləri” mövzularında “Thomaz International-Azerbaycan” təşkilatının regional meneceri Rauf Ağayev, “Azərbaycan kredit bürosunun fəaliyyəti və xidmətləri” mövzusunda AKB nümayəndəsi İlkin Ağayev, “Birlikdə daha risksiz: Sığortalının bizneslər üçün əhəmiyyəti” mövzusunda “PAŞA Sığorta” şirkətinin nümayəndələri Hikmət Əliyev və Orxan Axundov təlimlər keçdilər.
Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının nümayəndəsi Pərvin Qəhrəmanova sahibkarlara “Maliyyə məlumatlılığı nədir? Mərkəzi Bankın maliyyə məlumatlılığı resursları” mövzusunda təlim keçərək sahibkarların peşəkar inkişafı və doğru maliyyə xidmətlərini seçə bilmələri üçün yaratdığı imkanlarla tanış edib.
Daha sonra “AccessBank”ın əməkdaşı Pərvin Məmmədov “İstehlakçı hüquqlarının müdafiəsi” mövzusunda sahibkarlara fəaliyyət dövründə lazım olan mövzularla bağlı təlim keçərək iştirakçıların suallarını cavablandırıb.
Lənkəran şəhərində keçirilən təlimdə isə klinik psixoloq Könül Qasımova qadın sahibkarlara “Emosional zəka və müştəri ilə münasibət” mövzusunda təlim keçərək kommunikasiyalarda emosional münasibətlərin vacibliyini qeyd edib. Gəncə şəhərində təşkil edilən təlim əsasən “Maliyyə savadlılığının artırılması” mövzusuna həsr edilib, sahibkar qadınlara biznesin və vəsaitlərin idarə edilməsinə dair təlimatlar təqdim edilib.
“AccessBank”ın dəstəyi ilə növbəti təlimlər Gəncə və Şəki şəhərlərində keçiriləcək və “Emosional zəka və müştəri ilə münasibət”, “Maliyyə savadlılığı və maliyyəyə çıxış imkanları”, “SMM üçün fotoçəkiliş”, “Qadın liderliyi və qərarvermə proseslərində qadınların rolunun artırılması” kimi mövzulara həsr ediləcək.
“AccessBank” Azərbaycanın mikromaliyyələşdirmə bazarında lider olaraq, 2002-ci ildən kiçik və orta bizneslərə xidmət göstərir. Bankın səhmdarları sırasında Asiya İnkişaf Bankı, Avropa İnvestisiya Bankı, Beynəlxalq Maliyyə Korporasiyası kimi beynəlxalq təşkilat və qurumlar yer alır. Bankın 14-ü Bakıda, 21-i bölgələrdə olmaqla, 35 filialı fəaliyyət göstərir və MKOB-lar üçün əlçatan maliyyələşdirmə imkanlarını təqdim etməyə davam edir. Filiallar haqqında əlavə məlumat linkdə təqdim edilir: http://bit.ly/accessbank-filiallar
“AccessBank” QSC Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankı tərəfindən 25 oktyabr 2002-ci il tarixli 245 saylı lisenziya əsasında fəaliyyət göstərir. Bankın Baş ofisi Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Tbilisi prospekti 3 ünvanında yerləşir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_5e8be5ac80860933be3e80c9e_o.jpg
AccessBank провел очередные тренинги в рамках проекта «Центры расширения прав и возможностей женщин в Азербайджане», реализуемого Центром международного частного предпринимательства (CIPE) совместно с проектом «Улучшение условий жизни вынужденных переселенцев в Азербайджане», реализуемого Государственным комитетом по делам беженцев и вынужденных переселенцев.
Тренинг, организованный в Баку, был посвящен теме повышения финансовой грамотности. В ходе тренинга Рауф Агаев, региональный менеджер Thomaz International-Азербайджан, провел дискуссии на тему «Что следует учитывать при заимствовании кредита, его плюсы и минусы», Илькин Агаев, представитель Азербайджанского кредитного бюро (AKB) рассказал о деятельности и услугах AKB. Хикмет Алиев и Орхан Ахундов, представители страховой компании Pasha Sigorta, провели тренинг на тему «Вместе без риска: Значимость страхователя для бизнеса».
Представитель Центрального банка Азербайджанской Республики Парвин Кахраманова рассказала предпринимателям о том, «Что такое финансовая грамотность?», о «Ресурсах финансовой грамотности Центрального банка» и ознакомила предпринимателей с условиями, созданными для профессионального развития и выбора подходящих финансов и услуг.
Затем представитель AccessBank Парвин Мамедов провел тренинг для предпринимателей на тему «Защита прав потребителей» и ответил на вопросы участников.
На тренинге, проведенном в городе Лянкяран, клинический психолог Кёнуль Гасымова обсудила с женщинами-предпринимателями тему «Эмоционального интеллекта и взаимоотношений с клиентами» и отметила важность эмоций в коммуникациях.
Тренинг, организованный в городе Гянджа, в основном был посвящен теме «Повышения финансовой грамотности», женщинам-предпринимателям были представлены инструкции по качественному управлению бизнесом и финансовыми ресурсами.
При поддержке AccessBank очередной тренинг пройдет в Шеки, и будет посвящен таким темам, как «Эмоциональный интеллект и взаимоотношения с клиентами», «Финансовая грамотность и доступ к финансам», «Фотосессия для SMM»,«Женское лидерство и повышение роли женщин в процессах принятия решений».
AccessBank, являясь лидером в сфере микрофинансирования в Азербайджане, предоставляет свои услуги малым и средним предприятиям с 2002 года. Среди акционеров Банка - Азиатский банк развития, Европейский инвестиционный банк, Международная финансовая корпорация и другие международные финансовые организации и инвестиционные фонды. В настоящее время банк располагает 35-ю филиалами, 14 из которых находятся в Баку, а 21 – в регионах, и продолжает предоставлять доступные финансовые решения для микро-, малого и среднего бизнеса.
ЗАО AccessBank предоставляет услуги в соответствии с лицензией No245 от 25 октября 2002 года, выданной Центральным Банком Азербайджанской Республики. Головной офис банка расположен по адресу: город Баку, Ясамальский район, Тбилисский проспект 3.