https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_6c53eb2afd8a5190a813bc76e_o.jpg
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) və onun törəmə şirkəti – “Daşkəsən Dəmir Filiz” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin (MMC) təşkilatçılığı ilə Daşkəsən rayonunda qızlardan ibarət məktəb komandaları arasında voleybol turniri keçirilib.
Daşkəsən Rayon İcra Hakimiyyəti, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Gənclər və İdman Nazirliyinin Gəncə-Daşkəsən Regional Gənclər və İdman İdarəsi, Elm və Təhsil Nazirliyinin Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin dəstəyi ilə təşkil edilən turnirdə 6 məktəb komandası yarışıb.
“Daşkəsən Dəmir Filiz” MMC-nin balansında olan voleybol meydançasında keçirilən turnirin final oyunu və mükafatlandırma mərasimində “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyəti sədrinin müavini Xəyyam Fərzəliyev, “Daşkəsən Dəmir Filiz” MMC-nin Baş direktoru Ceyhun Əliyev, Daşkəsən Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısının müavini Namiq Süleymanov, eləcə də Gənclər və İdman Nazirliyi, Azərbaycan Voleybol Federasiyası, regional qurum və idarələrin rəhbər şəxsləri, həmçinin rayon ictimaiyyətinin nümayəndələri iştirak ediblər.
Final oyununda Daşkəsən şəhəri, İmadəddin Nəsimi adına 1 saylı tam orta məktəbin komandası birincilik əldə edib. Yarışda 2-ci və 3-cü yerləri müvafiq ardıcıllığa uyğun olaraq Daşkəsən şəhəri, Anar Mürsəlov adına 2 nömrəli tam orta məktəb və Gündüz İsmayılov adına Aşağı Daşkəsən qəsəbə tam orta məktəbinin voleybol komandaları tutub.
Turnirdə qalib gələn məktəb komandaları, həmçinin “Ən yaxşı oyunçu” nominasiyası üzrə qalib şagird, turniri idarə edən hakimlər mükafatlandırılıblar. Qaliblərə kubok, medal və diplom təqdim edilib.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC və “Daşkəsən Dəmir Filiz” MMC tərəfindən korporativ sosial məsuliyyət fəaliyyəti çərçivəsində ənənəvi olaraq təşkil edilən bu tip tədbirlər bölgədə idmanın inkişafı, yeniyetmə və gənclərin fiziki tərbiyəsi, asudə vaxtlarının səmərəliyinin artırılması məqsədi daşıyır.

https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_6c53eb2afd8a5190a813bc76e_o.jpg
В Дашкесанском районе при организации Закрытого акционерного общества (ЗАО) «AzerGold» и его дочерней компании Общества с ограниченной ответственностью (ООО) «Daşkəsən Dəmir Filiz» прошел волейбольный турнир среди девичьих школьных команд.
В турнире, организованном при поддержке Исполнительной власти Дашкесанского района, Государственного комитета по проблемам семьи, женщин и детей, Гянджа-Дашкесанского регионального управления молодежи и спорта Министерства молодежи и спорта и Гянджа-Дашкесанского регионального управления образования Министерства науки и образования, приняли участие 6 школьных команд.
Финальную игру турнира и церемонию награждения, состоявшиеся на волейбольной площадке, находящейся на балансе ООО «Дашкесанская железная руда», посетили заместитель Председателя Правления ЗАО «AzerGold» Хайям Фарзалиев, Генеральный директор ООО «Daşkəsən Dəmir Filiz» Джейхун Алиев, заместитель главы Исполнительной власти Дашкесанского района Намиг Сулейманов, а также руководство Министерства молодежи и спорта, Федерации волейбола Азербайджана, региональных органов и учреждений и представители районной общественности.
В финальной игре победила команда средней школы №1 имени Имадеддина Насими города Дашкесан. Второе и третье места соответственно заняли команды средней школы №2 имени Анара Мурсалова города Дашкесан и средней школы поселка Ашагы Дашкесан имени Гюндуза Исмаилова.
Школьные команды-победители и ученик, победивший в номинации «Лучший игрок», а также судьи турнира были награждены кубками, медалями и дипломами.
Отметим, что подобные мероприятия, традиционно организуемые ЗАО «AzerGold» и ООО «Daşkəsən Dəmir Filiz» в рамках деятельности по корпоративной социальной ответственности, направлены на развитие спорта в регионе, физическое воспитание подростков и молодежи, а также на повышение эффективности их досуга.