https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_efb01feed93e25e3e565153fb_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) dünyanın nüfuzlu reytinq qurumu olan “Quacquarelli Symonds” (QS) tərəfindən cari ildə işəgötürənlər arasında nüfuzunun artması və məşğulluq göstəricilərinin yüksəlməsinə görə “Məşğulluq Göstəricilərinin Yüksəlməsi Mükafatı” (“Employement Performance Improvement Award”) ilə təltif olunub.
Mükafat BDU-nun rektoru Elçin Babayevə QS-in Strateji Tərəfdaşlıq və İştirak üzrə Qlobal Direktoru xanım Monika Hornunq Kattan tərəfindən İspaniyada keçirilən “QS Ali Təhsil Zirvəsi: Avropa 2024” (“QS Higher Ed Summit: Europe 2024”) tədbirində təqdim olunub. Sözügedən mükafat məşğulluq göstəricilərini və işəgötürənlər arasında nüfuzunu əhəmiyyətli dərəcədə artırmış Avropanın qabaqcıl ali təhsil müəssisələrinə təqdim olunur. Bu, adıçəkilən tədbir çərçivəsində BDU-ya təqdim olunan ikinci mükafatdır.
Məlumat üçün bildirək ki, BDU böyük uğura imza atmaqla “QS World University Rankings 2025”də “Məşğulluq göstəriciləri” (“Employer Outcomes”) indikatoru üzrə dünyada 271-ci, ölkədə isə lider mövqedə qərarlaşıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_efb01feed93e25e3e565153fb_o.jpg
Бакинский государственный университет (БГУ) награжден рейтинговым агентством Quacquarelli Symonds (QS) «Премией за улучшение показателей занятости» («Employement Performance Improvement Award») за повышение в этом году своей репутации среди работодателей и увеличение показателей занятости.
Награда вручена ректору БГУ Эльчину Бабаеву на мероприятии «Саммит высшего образования QS: Европа 2024» («QS Higher Ed Summit: Europe 2024»), прошедшем в Испании.
Эта награда вручается европейским вузам, которые значительно улучшили свои показатели трудоустройства и репутацию среди работодателей. Это вторая награда, врученная БГУ в рамках указанного мероприятия.
Отметим, что БГУ занял 271-е место в мире и является лидером страны по индикатору «Показатели занятости» («Employer Outcomes») в рейтинге QS World University Rankings 2025.