https://www.innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_63327fb7068763ac39cd2a758_o.jpg
Qazaxıstan Respublikası ilə Azərbaycan Respublikası arasında diplomatik münasibətlərin qurulmasının 30 illiyi münasibətilə Qazaxıstan tanınmış gənc müğənnisi Yernar Sadırbayev (Əmre) Polad Bülbüloğlunun məşhur “Gəl ey səhər” mahnısını ifa edib.
Bu əlamətdar günü ilə əlaqədar hazırlanmış videoçarxda iki qardaş ölkənin ən gözəl məkanları təqdim olunur.
Y.Sadırbayev 12 yanvar 1995-ci il tarixində Nur-Sultanda dünyaya göz açıb. O, Jurqenov adına Qazax Milli İncəsənət Akademiyasının məzunudur. Pop-classic, Pop, R&В, Latino və digər üslublarda çıxış edir. O, “Delfi Oyunları – 2011”, “Boztorqay” və “Torağay” müsabiqələrdə çıxış edib, Milanda keçirilən “Ekspo” sərgisində iştirak edib və “Yeni Dalğa” müsabiqəsində “Qazaxıstanın Səsi” qrupunun üzvü olub. Y.Sadırbayev bir çox beynəlxalq müsabiqələrin laureatıdır.
Qeyd edək ki, Qazaxıstan Respublikası ilə Azərbaycan Respublikası arasında diplomatik münasibətlərin qurulmasının 30 illiyi avqustun 27-də qeyd edilir.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_63327fb7068763ac39cd2a758_o.jpg
По случаю 30-летия установления дипломатических отношений между Республикой Казахстан и Азербайджанской Республикой известный молодой казахстанский певец Ернар Садырбаев (Амре) исполнил известную песню Полада Бюльбюльоглу «Gəl ey səhər».
В подготовленном в связи с этой знаменательной датой видеоролике показаны красивейшие места двух братских стран.
Е.Садырбаев родился 12 января 1995 года в Нур-Султане. Выпускник Казахской Национальной Академии Искусств им. Жургенова. Поет в различных стилях - Pop-classic, Pop, R&В, Latino и др. Выступал на «Дельфийских играх 2011», фестивалях «Бозторгай» и «Жаворонок», а также участвовал в миланском «Экспо», также входил в состав группы «Голос Казахстана» в «Новой волне». Лауреат многих Международных конкурсов.
Отметим, что 30-летие установления дипломатических отношений между Республикой Казахстан и Азербайджанской Республикой отмечается 27 августа.