https://www.innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_79195547a7523407983297fd3_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetində (BDU) Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin (AQTA) mütəxəssislərinin iştirakı ilə Biologiya fakültəsinin məzunlarının iş imkanlarının dəyərləndirilməsi və onların gələcək inkişafının təmin edilməsi məqsədilə görüş təşkil edilib.
Görüşdə ümumilikdə biotexnologiya, molekulyar biologiya, genetika, mikrobiologiya, biokimya və entomologiya ixtisasları üzrə təhsil almış 26 məzun iştirak edib.
Müsahibədən uğurla keçmiş məzunların Agentliyin tabeliyində Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi İnstitutunda könüllülük fəaliyyəti və təcrübə proqramlarına cəlb olunması, eləcə də işə qəbul edilməsi nəzərdə tutulub.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_79195547a7523407983297fd3_o.jpg
В Бакинском государственном университете (БГУ) прошла встреча с участием экспертов Агентства продовольственной безопасности Азербайджана (AПБА) с целью оценки возможностей трудоустройства выпускников биологического факультета и обеспечения их дальнейшего развития.
Всего во встрече приняли участие 26 выпускников, получивших образование по биотехнологии, молекулярной биологии, генетике, микробиологии, биохимии и энтомологии.
Предусмотрено, что выпускники, успешно прошедших собеседование, будут привлечены к волонтерской деятельности и программам стажировок в Институте продовольственной безопасности Азербайджана при AПБА, а также трудоустройству.