https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_97d9433198cb99595561946a8_o.jpg
Elm və Təhsil Nazirliyinin təşəbbüsü və Təhsilin İnkişafı Fondunun dəstəyi ilə icra olunan “Maarifçi” tələbə-məzun təcrübə proqramı başa çatıb.
Elm və Təhsil Nazirliyi, eləcə də qurumlarında təcrübə imkanları yaradan və 3 ay davam edən “Maarifçi” proqramını 25 nəfər müvəffəqiyyətlə bitirib. Onlardan 7-si Bakı Dövlət Universitetinin tələbə və məzunudur.
Proqramın təşkilində məqsəd elm və təhsil sahəsində insan resurslarının formalaşdırılması, praktiki fəaliyyətlə tələbə və məzunların sahəvi bilik, bacarıqlarının artırılması, onların təhsil sahəsində müasir yanaşmaları öyrənmələri, həmçinin təhsil islahatlarının həyata keçirilməsi prosesinə dəstək göstərmək olub.

https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_97d9433198cb99595561946a8_o.jpg
Завершилась программа стажировки студентов-выпускников «Просветитель», реализуемая по инициативе Министерства науки и образования и поддержке Фонда развития образования.
Программу, которая создает возможности для стажировок в Министерстве науки и образования, а также в его учреждениях, успешно завершили 25 человек. 7 из них – студенты и выпускники Бакинского государственного университета (БГУ).
Целью организации программы является формирование человеческих ресурсов в сфере науки и образования, повышение отраслевых знаний и навыков студентов и выпускников посредством практической деятельности, изучение современных подходов в сфере образования, а также поддержка реализации образовательных реформ.