https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_11e50576b6a474f83c12bf3d7_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) Avropa Paytaxtları Universitetləri Şəbəkəsinin (Network of Universities from the Capitals of Europe - UNICA) tamhüquqlu üzvü seçilib.
UNICA-nın İsveçin paytaxtı Stokholmda baş tutan Baş Assambleyasında quruma daxil olan üzvlərin sesverməsi ilə BDU quruma tamhüquqlu üzv qəbul edilib.
1990-cı ildə yaradılmış UNICA Avropa paytaxtlarında yerləşən universitetlərin institusional şəbəkəsidir və 40 paytaxtdan nüfuzlu qlobal reytinqlərdə top-1000-də təmsil olunan 53 universitetdən ibarətdir.
UNICA üzvləri arasında ali təhsil və tədqiqat sahələrində beynəlxalq əməkdaşlığı genişləndirməyi və gücləndirməyi, akademik nüfuzu yüksəltməyi və akademik icmalar arasında şəbəkələşməni artırmağı hədəfləyir.
Məlumat üçün bildirək ki, BDU UNICA-da ölkəmizi və paytaxtımızı təmsil edən yeganə ali təhsil müəssisəsidir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_11e50576b6a474f83c12bf3d7_o.jpg
Бакинский государственный университет (БГУ) избран полноправным членом Сети университетов европейских столиц ((Network of Universities from the Capitals of Europe - UNICA).
БГУ принят в члены структуры голосованием на Генеральной ассамблее UNICA, проходившей в столице Швеции Стокгольме.
UNICA, основанная в 1990 году, представляет собой институциональную сеть университетов, расположенных в европейских столицах, и состоит из 53 вузов, представленных в топ-1000 мировых рейтингов из 40 столиц Европы. UNICA стремится расширить и укрепить международное сотрудничество в сфере высшего образования и исследований, повысить академическую репутацию и расширить связи между академическими сообществами.