https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_81897e2d641562b8c7bb140ab_o.jpg
“CineMastercard” İspaniyanın Barselona şəhərində ənənəvi olaraq keçirilən və dünyanın bir çox ölkəsinin iştirak etdiyi CineEurope beynəlxalq sərgisində Azərbaycanı təmsil edib.
CineEurope-2024 tədbirində Hollivud və Avropa studiyalarının kino sənayəsində ən yaxşı studiya nümayişləri, son texnologiya və innovasiyaları təqdim olunub.
The Film Expo Group tərəfindən təşkil edilən CineEurope, 38 Avropa ölkəsindən film sərgi iştirakçıları və onların milli assosiasiyalarını təmin edən Beynəlxalq Kino İttifaqının (UNIC) rəsmi tədbiridir.
Sərgidə “CineMastercard” (CinemaPlus MMC) kinoteatrlar şəbəkəsinin direktoru Murat Camcı və Müşahidə Şurasının sədri Zaur Darabzadə iştirak ediblər. Onlar növbəti mövsümdə nümayiş olunacaq filmlər üçün dünyanın öndə gedən film studiyaları ilə strateji əməkdaşlıq müqavilələri imzalayıblar. Həmin şirkətlər arasında Universal Pictures, Sony Pictures, The Walt Disney Company, Paramount Pictures və Warner Bros. studiyaları da yer alır. Bundan başqa, nümayəndələr kinoteatrlar üçün nəzərdə tutulmuş ən son texnologiyalarla, yeniliklərlə, innovativ həllərlə tanış olub və onları təqdim edən şirkətlərin rəhbərləri ilə ikitərəfli görüşlər keçiriblər.
Sərgi zamanı Murat Camcı və Zaur Darabzadə kinonun inkişaf strategiyaları, yeni texnoloji tendensiyalar, innovativ həllər və nailiyyətləri müzakirə ediblər.
Onlar, həmçinin, VR (Virtual Reality) və AR (Augmented Reality) kimi qabaqcıl texnologiyalarla maraqlanırlar və bu texnologiyaları kinoteatrlarda tətbiq etməyi nəzərdə tuturlar. Bu yeniliklər kinosevərlərə daha immersiv və interaktiv təcrübələr təqdim edəcək.
“CineMastercard” öz tamaşaçılarına ən yüksək səviyyədə xidmət göstərmək üçün dünya miqyasında premyeraları gözlənilən filmləri eyni gündə Azərbaycanda olan kinosevərlərə təqdim edir. Bu addım, kinoteatrın beynəlxalq standartlara uyğun olaraq fəaliyyət göstərməsini təmin edir və tamaşaçılara unudulmaz kino təcrübəsi yaşadır.
Kinoteatr qlobal kino sənayesində lider mövqe tutmağa çalışaraq yenilikləri davam etdirməyi və tamaşaçılarına hər zaman ən yaxşısını təqdim etməyi planlaşdırır.
Daim yeni texnologiya və innovasiyalara olan yanaşması ilə “CineMastercard” Azərbaycan kino sənayesində bir lider kimi mövqeyini gücləndirməyi planlaşdırır.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_81897e2d641562b8c7bb140ab_o.jpg
"CineMastercard" represented Azerbaijan at the international exhibition “CineEurope”, traditionally held in Spain, in the city of Barcelona.
Representatives of the best Hollywood and European studios, who demonstrated the latest technologies and novelties of the film industry attended the “CineEurope” 2024 event.
“CineEurope”, created by The Film Expo Group, is an official event of the International Union of Cinemas (UNIC), an international trade association that provides film exhibitors and their national associations in 38 European territories.
The exhibition was attended by Director of the cinema chain (CinemaPlus LLC) “CineMastercard” Murat Jamji and Chairman of the Supervisory Board Zaur Darabzadeh. They have signed contracts with the world's leading film studios to show films of the next new seasons. Among these companies there were such studios as Universal Pictures, Sony Pictures, The Walt Disney Company, Paramount Pictures and Warner Bros. In addition, representatives got acquainted with the latest technologies designed for cinemas, and meetings were held with the heads of the companies that presented them.
During the exhibition, Murat Jamji and Zaur Darabzadeh discussed cinema development strategies, new technological trends, innovative solutions and achievements.
They are also interested in introducing advanced technologies such as VR (Virtual Reality) and AR (Augmented Reality) in cinemas, offering viewers a more exciting and interactive experience.
"CineMastercard" strives to present the best to its viewers, to show films in Azerbaijan to moviegoers that are released on the same day as in the whole world.
The cinema plans to continue to introduce innovations, striving to take a leading position in the global film industry and always offer its viewers the best. With a constantly developing approach to technologies and innovations, “CineMastercard” intends to strengthen its position as a leader in the Azerbaijani film industry.