https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_81897e2d641562b8c7bb140ab_o.jpg
“CineMastercard” İspaniyanın Barselona şəhərində ənənəvi olaraq keçirilən və dünyanın bir çox ölkəsinin iştirak etdiyi CineEurope beynəlxalq sərgisində Azərbaycanı təmsil edib.
CineEurope-2024 tədbirində Hollivud və Avropa studiyalarının kino sənayəsində ən yaxşı studiya nümayişləri, son texnologiya və innovasiyaları təqdim olunub.
The Film Expo Group tərəfindən təşkil edilən CineEurope, 38 Avropa ölkəsindən film sərgi iştirakçıları və onların milli assosiasiyalarını təmin edən Beynəlxalq Kino İttifaqının (UNIC) rəsmi tədbiridir.
Sərgidə “CineMastercard” (CinemaPlus MMC) kinoteatrlar şəbəkəsinin direktoru Murat Camcı və Müşahidə Şurasının sədri Zaur Darabzadə iştirak ediblər. Onlar növbəti mövsümdə nümayiş olunacaq filmlər üçün dünyanın öndə gedən film studiyaları ilə strateji əməkdaşlıq müqavilələri imzalayıblar. Həmin şirkətlər arasında Universal Pictures, Sony Pictures, The Walt Disney Company, Paramount Pictures və Warner Bros. studiyaları da yer alır. Bundan başqa, nümayəndələr kinoteatrlar üçün nəzərdə tutulmuş ən son texnologiyalarla, yeniliklərlə, innovativ həllərlə tanış olub və onları təqdim edən şirkətlərin rəhbərləri ilə ikitərəfli görüşlər keçiriblər.
Sərgi zamanı Murat Camcı və Zaur Darabzadə kinonun inkişaf strategiyaları, yeni texnoloji tendensiyalar, innovativ həllər və nailiyyətləri müzakirə ediblər.
Onlar, həmçinin, VR (Virtual Reality) və AR (Augmented Reality) kimi qabaqcıl texnologiyalarla maraqlanırlar və bu texnologiyaları kinoteatrlarda tətbiq etməyi nəzərdə tuturlar. Bu yeniliklər kinosevərlərə daha immersiv və interaktiv təcrübələr təqdim edəcək.
“CineMastercard” öz tamaşaçılarına ən yüksək səviyyədə xidmət göstərmək üçün dünya miqyasında premyeraları gözlənilən filmləri eyni gündə Azərbaycanda olan kinosevərlərə təqdim edir. Bu addım, kinoteatrın beynəlxalq standartlara uyğun olaraq fəaliyyət göstərməsini təmin edir və tamaşaçılara unudulmaz kino təcrübəsi yaşadır.
Kinoteatr qlobal kino sənayesində lider mövqe tutmağa çalışaraq yenilikləri davam etdirməyi və tamaşaçılarına hər zaman ən yaxşısını təqdim etməyi planlaşdırır.
Daim yeni texnologiya və innovasiyalara olan yanaşması ilə “CineMastercard” Azərbaycan kino sənayesində bir lider kimi mövqeyini gücləndirməyi planlaşdırır.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_81897e2d641562b8c7bb140ab_o.jpg
“CineMastercard” представил Азербайджан на международной выставке CineEurope, традиционно проводимой в Испании, в городе Барселона.
На мероприятии CineEurope 2024 присутствовали представители лучших голливудских и европейских студий, которые демонстрировали новейшие технологии и новинки киноиндустрии.
CineEurope, созданная The Film Expo Group, является официальным мероприятием Международного союза кинотеатров (UNIC), международной торговой ассоциации, предоставляющей экспонентов кино и их национальные ассоциации на 38 европейских территориях.
На выставке присутствовали директор сети кинотеатров CineMastercard (CinemaPlus LLC) Мурат Джамджи и Председатель Наблюдательного Совета Заур Дарабзаде. Они заключили контракты с ведущими мировыми киностудиями на показ фильмов следующих новых сезонов. Среди этих компаний были такие студии, как Universal Pictures, Sony Pictures, The Walt Disney Company, Paramount Pictures и Warner Bros. Кроме того, представители ознакомились с новейшими технологиями, предназначенными для кинотеатров, и были проведены встречи с руководителями компаний, которые их представили.
Во время выставки Мурат Джамджи и Заур Дарабзаде обсудили стратегии развития кинотеатров, новые технологические тенденции, инновационные решения и достижения.
Они также заинтересованы внедрением передовых технологий, таких как VR (виртуальная реальность) и AR (дополненная реальность) в кинотеатрах, предлагая зрителям более захватывающие и интерактивные впечатления.
«CineMastercard» стремится представить лучшее своим зрителям, показывать в Азербайджане киноманам фильмы, которые выходят в тот же день, что и во всём мире.
Кинотеатр планирует продолжать внедрять новшества, стремясь занять лидирующую позицию в мировой киноиндустрии и всегда предлагать своим зрителям лучшее. С постоянно развивающимся подходом к технологиям и инновациям “CineMastercard” намерен укрепить свои позиции лидера в азербайджанской киноиндустрии.