https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_7c799efef86598c053d188d7f_o.jpg
Bakı Piano Festivalının sonuncu günü tamaşaçılar tərəfindən braziliyalı musiqiçilərin və Sofiya Qrasio (vokal), Lusiano Vaskonselos da Silva (bas), Ayzek Cambanın (zərb alətlərində) parlaq konserti ilə yadda qalıb. İsak Jamba Qrupu üçüncü beynəlxalq Bakı Piano Festivalı çərçivəsində keçirilib və iki həftəlik festivalı başa çatdırıb.
Həyəcan və enerji ilə dolu olan xarizmatik braziliyalı ifaçılar ilk notlardan tamaşaçıları alovlandırdılar və nağaranın son döyüntüsünə qədər ritmi saxladılar. Rotunda Landmark yay məkanındakı axşam şəhvətli improvizasiyalar və musiqi festivalının sehrli atmosferi ilə dolu idi.
Konsert üçün Bakı Piano Festivalının direktoru, maestro Şahin Növrəsli braziliyalı sənətçilərin çıxışına qatılıb və onlarla birlikdə özünün bir neçə caz kompozisiyasını ifa edib.
Axşam braziliyalı artistların “We are the future” layihəsinin iştirakçıları ilə geniş miqyaslı cem-sessiya ilə başa çatıb.
Bakı Piano Festivalı təkcə virtuozların fortepiano və klaviatura alətlərində sehrli ifası haqqında deyil, bu, ilk növbədə, ən istedadlı musiqisevərləri ruhlandıracaq, ovsunlayacaq, parlaq emosiyalar bəxş edəcək dəbdəbəli atmosferdir.

https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_7c799efef86598c053d188d7f_o.jpg
Последний день Baku Piano Festival запомнился зрителям ярким концертом бразильских музыкантов и Софии Грасио (вокал), Лучано Васконселоса да Силвы (бас), Айзека Джамбы (барабаны). Яркий вечер бразильской самбы с участием коллектива Isac Jamba Group прошел в рамках третьего международного Baku Piano Festival и завершил двухнедельный фестиваль.
Полные драва и энергии, харизматичные бразильские исполнители зажгли зрителей с первых нот и держали ритм до последнего удара барабанной палочки. Вечер на летней площадке Rotunda Landmark заполнился чувственными импровизации и волшебной атмосферой музыкального праздника.
На бис к выступлению бразильских артистов присоединился директор Baku Piano Festival, маэстро Шаин Новрасли, который исполнил вместе с ними несколько своих джазовых композиций.
Вечер завершился масштабным джем сейшном бразильских артистов с участниками проекта «We are the future».
Бакинский фестиваль фортепиано — это не только волшебная игра виртуозов на фортепиано и клавишных инструментах, это прежде всего роскошная атмосфера, которая будет вдохновлять и очаровывать самых взыскательных меломанов, дарить яркие эмоции.