https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_7c799efef86598c053d188d7f_o.jpg
Bakı Piano Festivalının sonuncu günü tamaşaçılar tərəfindən braziliyalı musiqiçilərin və Sofiya Qrasio (vokal), Lusiano Vaskonselos da Silva (bas), Ayzek Cambanın (zərb alətlərində) parlaq konserti ilə yadda qalıb. İsak Jamba Qrupu üçüncü beynəlxalq Bakı Piano Festivalı çərçivəsində keçirilib və iki həftəlik festivalı başa çatdırıb.
Həyəcan və enerji ilə dolu olan xarizmatik braziliyalı ifaçılar ilk notlardan tamaşaçıları alovlandırdılar və nağaranın son döyüntüsünə qədər ritmi saxladılar. Rotunda Landmark yay məkanındakı axşam şəhvətli improvizasiyalar və musiqi festivalının sehrli atmosferi ilə dolu idi.
Konsert üçün Bakı Piano Festivalının direktoru, maestro Şahin Növrəsli braziliyalı sənətçilərin çıxışına qatılıb və onlarla birlikdə özünün bir neçə caz kompozisiyasını ifa edib.
Axşam braziliyalı artistların “We are the future” layihəsinin iştirakçıları ilə geniş miqyaslı cem-sessiya ilə başa çatıb.
Bakı Piano Festivalı təkcə virtuozların fortepiano və klaviatura alətlərində sehrli ifası haqqında deyil, bu, ilk növbədə, ən istedadlı musiqisevərləri ruhlandıracaq, ovsunlayacaq, parlaq emosiyalar bəxş edəcək dəbdəbəli atmosferdir.

https://innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_7c799efef86598c053d188d7f_o.jpg
The last day of the Baku Piano Festival was remembered by the audience for the vibrant concert of Brazilian musicians and Sofia Gracio (vocals), Luciano Vasconcelos da Silva (bass), Isac Jamba (drums). A bright evening of Brazilian samba with the participation of the Isac Jamba Group took place as part of the third international Baku Piano Festival and completed the two-week festival.
Full of excitement and energy, the charismatic Brazilian performers ignited the audience from the first notes and kept the rhythm until the last beat of the drumstick. The evening at the Rotunda Landmark summer venue was filled with sensual improvisations and the magical atmosphere of a musical festival.
The director of the Baku Piano Festival, maestro Shahin Novrasli, joined the performance of the Brazilian artists for an encore and performed several of his jazz compositions with them.
The evening ended with a large-scale jam session of Brazilian artists with participants of the “We are the future” project.
The Baku Piano Festival is not only about the magical performance of virtuosos on the piano and keyboard instruments, it is, first of all, a luxurious atmosphere that will inspire and enchant the most discerning music lovers and give bright emotions.