https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_6607c88e83c61e357bb88bf22_o.jpg
Xəbər verdiyimiz kimi Kapital Bank-ın 100 000 000 (yüz milyon) manat həcmində olan istiqraz emissiyasının 50 000 000 (əlli milyon) manat həcmində 2-ci tranşı premium bazar seqmentində listinqə daxil edilmişdi. 27 iyun 2024-cü il tarixində sözügedən istiqrazların Bakı Fond Birjasında abunə yazılışı ilə yerləşdirilməsi başa çatıb. Yerləşdirmədə 32 fiziki, 7 hüquqi şəxs olmaqla 39 investor iştirak edib.
Ümumilikdə Kapital Bank-ın 100 000 000 (yüz milyon) manat həcmində olan istiqraz buraxılışı 2 tranş olmaqla qısa zamanda tamamlanıb. İnvestorlar tərəfindən böyük tələb göstərilən abunə yazılışında 146 091 600 (146 milyon 91 min 6 yüz) manat sifariş toplanıb. İstiqrazların yerləşdirilməsində 18 hüquqi, 63 fiziki şəxs olmaqla 81 investor iştirak edib.
Xatırladaq ki, təklif edilən istiqrazların hər birinin nominal dəyəri 100 manat, illik faiz dərəcəsi 10%, ödəniş dövrü 30 gündən bir, tədavül müddəti 1 ildir. Sənədsiz, adlı, faizli, təmin edilməmiş istiqrazların yerləşdirmə üzrə anderrayteri “PAŞA Kapital İnvestisiya Şirkəti” QSC-dir.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-07/_innews_6607c88e83c61e357bb88bf22_o.jpg
As previously reported, Kapital Bank has successfully completed the placement of the second tranche of its manat bonds worth 50.000 000 (fifty million) AZN. This tranche is part of the 100.000 000 (one hundred million) AZN bond issuance, which was listed in the premium market segment. On June 27, 2024, the subscription for these bonds was concluded on the Baku Stock Exchange. The placement saw participation from 39 investors, including 32 individuals and 7 legal entities.
Overall, Kapital Bank’s bond issuance worth 100.000,000 AZN was completed in a short time through two tranches. The subscription attracted significant demand from investors, with a total of 146,091,600 (146 million 91 thousand 6 hundred) AZN worth of orders collected. A total of 81 investors participated in the placement, comprising 18 legal entities and 63 individuals.
It is noteworthy that each bond offered has a nominal value of 100 AZN, an annual interest rate of 10%, with payments made every 30 days, and a maturity period of 1 year. The bonds are uncertified, registered, interest-bearing, and unsecured. The underwriter for the bond placement is “PASHA Capital Investment Company” CJS.