Tankçılarımız "Tank biatlonu" müsabiqəsinə hazırlıqlarını davam etdirir
Tankçılarımız "Tank biatlonu" müsabiqəsinə hazırlıqlarını davam etdirir Tankçılarımız "Tank biatlonu" müsabiqəsinə hazırlıqlarını davam etdirir
Rusiya Federasiyasının Alabino hərbi poliqonunda “Beynəlxalq Ordu Oyunları - 2022” yarışları çərçivəsində “Tank biatlonu” müsabiqəsində iştirak edəcək tankçılarımız hazırlıqlarını davam etdirir.
Hərbi qulluqçularımız beynəlxalq müsabiqəyə qatılacaqları tankların texniki vəziyyətini yoxlayıb, döyüş maşınlarının ştat silahlarından yoxlama atışları icra ediblər.
Komandamızın heyəti ilə görüşən general-mayor İlqar Lətifov onlara Müdafiə Nazirliyinin rəhbərliyi adından uğurlar və yarışlarda ölkəmizi layiqincə təmsil etməyi arzulayıb.
Qeyd edək ki, “Tank biatlonu” müsabiqəsində Monqolustan komandası ilə mübarizə aparacaq tankçılarımız ilk yarışa avqustun 13-də başlayacaqlar.

https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_a1943ccd840033c18b180381e_o.jpg
Azerbaijani tankmen, who will participate in the "Tank Biathlon" contest to be held as part of the “International Army Games-2022” at the Alabino military training ground, Russian Federation, continue their preparations.
Azerbaijani servicemen inspected the technical condition of the tanks that will be used during the international contest and carried out the adjustment fire from the combat vehicles’ standard armament.
Major General Ilgar Latifov met with the Azerbaijani tank crew and on behalf of the leadership of the Defense Ministry wished them success in the worthy representation of our country in the contest.
It should be noted that the first race of Azerbaijani tankmen to compete with the Mongolian team in the "Tank Biathlon" contest will begin on August 13.