https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_bfcfd98989e2526ca732ba001_o.jpg
“Yaşıl Dünya Naminə Həmrəylik İli” çərçivəsində Yelo Bank təşəbbüskar addımlarını davam etdirir. Bank bu dəfə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) təşkilatçılığı ilə keçirilən “Eko Dilçilik” mövzusunda Xarici Dil Müəllimlərinin II Beynəlxalq Forumuna dəstək olub. Forum ekoloji problemlərlə mübarizə aparılan dünyada yaşıl təşəbbüslərin irəliləyişində dilin əsas rolunu araşdırmağa yönəlib. Bakı Konqres Mərkəzində təşkil olunan beynəlxalq forumun açılışında UNEC rektoru professor Ədalət Muradov, Böyük Britaniyanın Azərbaycandakı səfiri Fergus Auld iştirak ediblər. Forum daha sonra mövzu ilə əlaqədar maraqlı çıxışlar və UNEC-in Xarici Dillər Departamentinin direktoru, dos. Aysel Xəlilovanın moderatorluğu altında panel müzakirə ilə davam edib. 400-dən çox iştirakçının qatıldığı forumun ikinci hissəsində dilçilik və ətraf mühitin öyrənilməsi sahələri ilə bağlı təqdimatlar olub.
Qeyd edək ki, Yelo Bank ötən il keçirilmiş Xarici Dil Müəllimlərinin I Beynəlxalq Forumuna dəstək olmuşdu. Ötən il forumun mövzusu "Xarici dilin öyrənilməsində İnnovativ Strategiyalar" idi və Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuşdu. Korporativ Sosial Məsuliyyət strategiyasına uyğun olaraq fəal təhsil dəstəkçisidir. Bank, təhsilimizin parlaq gələcəyinə yönəlmiş təşəbbüslərini və universitetlərlə aktiv əməkdaşlığını davam etdirəcək.
İpoteka krediti ilə ilə maraqlanırsınız? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_bfcfd98989e2526ca732ba001_o.jpg
В рамках «Года солидарности зеленого мира» Yelo Bank продолжает активно поддерживать экологические инициативы. На этот раз банк оказал поддержку II Международному форуму преподавателей иностранных языков на тему «Эколингвистика», организованному Азербайджанским Государственным Экономическим Университетом (UNEC). Цель форума – изучение ключевой роли языка в продвижении зеленых инициатив в мире, где решаются экологические проблемы.
Ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов, и посол Великобритании в Азербайджане, Фергюс Оулд, приняли участие в открытии международного форума, которое состоялось в Бакинском конгресс-центре. Мероприятие продолжилось интересными выступлениями по теме, а также панельной дискуссией под модерацией директора кафедры иностранных языков UNEC, доцента Айсель Халиловой. Во второй части форума, на котором присутствовало более 400 участников, были проведены презентации в области лингвистики и экологических исследований.
Стоит отметить, что Yelo Bank также поддержал I Международный форум преподавателей иностранных языков, прошедший в прошлом году. Темой прошлогоднего форума были «Инновационные стратегии в изучении иностранных языков», и мероприятие было посвящено 100-летию общенационального лидера Гейдара Алиева.
Yelo Bank является активным сторонником образования и экологических инициатив в рамках своей стратегии корпоративной социальной ответственности. Банк намерен продолжать свои инициативы и активное сотрудничество с вузами, направленное на светлое будущее нашего образования.
Хотите быстро получить кредит? Тогда позвоните по номеру 981 или напишите в наши аккаунты Facebook, Instagram, Whatsapp или yelo.az