https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_5efa356f469792a3b2711cfe0_o.jpg
“Azercell Telekom” MMC-nin Azərbaycan Cüdo Federasiyası ilə birgə əməkdaşlıqda həyata keçirdiyi “Doğru yol budur” sosial kampaniyasına qoşulanların sayı hər gün artır. Artıq Azərbaycanın müxtəlif bölgələrindən 700-dən çox şəxs bu çağırışa cavab verərək mütəmadi məşqlərdə iştirak edir. Layihə cəmiyyətimizdə, xüsusilə də gənclər arasında narkomaniyanın fəsadlarına diqqət çəkməklə yanaşı, sağlam həyat tərzinin təbliğatına və idmana olan marağın artırılmasına yönəlib.
“Doğru yol budur” kampaniyası çərçivəsində Cüdo Federasiyasının məktəbləri və bölmələri fəaliyyət göstərən bölgələrdə qeydiyyatdan keçən gənclərə 1 ay müddətində ödənişsiz cüdo ilə məşğul olmaq imkanı verilib. Layihə əsnasında məşhur rep ifaçısı Orxan Zeynallı ilə qısametrajlı film çəkilib, yeniyetmə və gənclər arasında maarifləndirmə işləri aparılıb. Paytaxt və Azərbaycanın bir çox bölgələrində, xüsusən də məktəblərin ətrafında və gənclərin daha çox toplandığı yerlərdə eyni konsepsiyanı davam etdirən posterlər yerləşdirilib.
BMT 26 iyunu Narkomaniya və Narkobiznesə qarşı Beynəlxalq Mübarizə Günü elan edib və bu gün ictimaiyyətin diqqətini narkomaniya problemlərinə yönəltməyi hədəfləyib. “Azercell Telekom” yeniyetmə və gəncləri zərərli vərdişlərdən uzaq durmağa, sağlam həyat tərzi sürərək asudə vaxtlarını səmərəli keçirməyə çağırır.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_5efa356f469792a3b2711cfe0_o.jpg
Проект Azercell и Федерации дзюдо «Выбери правильный путь» вносит свой вклад в пропаганду здорового образа жизни
Социальная инициатива «Выбери правильный путь», реализуемая ООО «Azercell Telecom» в сотрудничестве с Федерацией дзюдо Азербайджана продолжает привлекать внимание общественности к пагубным последствиям употребления наркотиков, особенно среди молодежи. Уже более 700 человек из разных регионов Азербайджана приступили к регулярным тренировкам, откликнувшись на этот призыв, направленный на пропаганду здорового образа жизни и повышение интереса к спорту.
В рамках проекта молодые люди, прошедшие регистрацию в школах и отделениях Федерации дзюдо, получают возможность бесплатно заниматься дзюдо в течение одного месяца. Кроме того, в поддержку проведения кампании был снят короткометражный фильм с участием известного рэп-исполнителя Орхана Зейналлы, проведены информационно-просветительские мероприятия. Плакаты, выполненные в той же концепции, были размещены в столице и во многих регионах Азербайджана, охватив, в первую очередь, школы и места, где чаще всего собирается молодежь.
Напомним, что 26 июня объявлено ООН Международным днем борьбы со злоупотреблением наркотическими средствами и их незаконным оборотом. ООО «Azercell Telecom» призывает подростков и молодых людей избегать вредных привычек, вести здоровый образ жизни и эффективно использовать свободное время для личного развития и роста!