https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_f34f34083b9c017160205a46d_o.jpg
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın Elm və Təhsil Nazirliyi ilə əməkdaşlığı çərçivəsində “Bakı Yayı-2024” intellektual oyunlar kuboku baş tutub. 6-11-ci sinif şagirdlərinin iştirak etdiyi yarışma “Nə? Harada? Nə zaman?” və “Breyn Rinq” formatında keçirilən intellektual oyunları əhatə edib. Yarışmada respublika çempionatını uğurla başa vurmuş, Bakı və Sumqayıt şəhərlərini təmsil edən 16 ən yaxşı komanda mübarizə aparıb.
İntellektualların gərgin mübarizəsində Sumqayıt şəhərini təmsil edən “Dahilər” komandası “Nə? Harada? Nə zaman?”, Bakı şəhərini təmsil edən “Zəkalar Sr” komandası isə “Breyn Rinq” oyunu üzrə birincilik əldə edib. Zəkalar Sr” komandası eyni zamanda “Bakı yayı-2024” intellektual oyunlar üzrə də yarışın ümumi qalibi adına layiq görülüb.
Sonda yarışın qalibləri və iştirakçıları kubok, diplom və müxtəlif hədiyyələrlə mükafatlandırılıblar.
Qeyd edək ki, Kapital Bank korporativ sosial məsuliyyət yönümlü fəaliyyətinə uyğun olaraq Elm və Təhsil Nazirliyi ilə mütəmadi əməkdaşlıq edir, intellektual oyunları və təhsil layihələrini dəstəkləyir.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 120 filialı və 53 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün— https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün — https://kbl.az/

https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_f34f34083b9c017160205a46d_o.jpg
В рамках сотрудничества первого банка страны Kapital Bank с Министерством науки и образования прошел интеллектуальный кубок «Бакинское лето-2024». В играх, проводимые в формате «Брейн Ринг» и «Что? Где? Когда?», учавствовали школьники 6-11 классов. В соревнованиях состязались 16 лучших команд, представляющих города Баку и Сумгаит.
Команда «Дахиляр», представляющая город Сумгаит победила в напряженной борьбе интеллектуалов в игре «Что? Где? Когда?», а команда «Зякалар Ср», представляющая город Баку завоевала первенство по игре «Брейн Ринг». Также команда «Зякалар Ср» была удостоена звания общего победителя соревнований по интеллектуальным играм «Бакинское лето-2024».
В завершении победители и участники соревнований были награждены кубками, дипломами и различными призами.
Отметим, что Kapital Bank в соответствии со своей деятельностью, ориентированной на корпоративную социальную ответственность, регулярно сотрудничает с Министерством науки и образования, поддерживает интеллектуальные и образовательные проекты.