https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_adfd03b626283d69c87fd97cf_o.jpg
Tailandın paytaxtı Banqkok şəhərində dünyanın ən nüfuzlu reytinq təşkilatlarından biri hesab olunan “Times Higher Education” (THE) agentliyinin təşkilatçılığı ilə “Qlobal Davamlı İnkişaf Konqresi” keçirilir.
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) əməkdaşları - rektorun keyfiyyət təminatı üzrə müşaviri Asiman İlyasov, rəqəmsallaşma və informasiya texnologiyaları üzrə müşaviri Şəbnəm Səfərova, Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Rauf Həsənov və Protokol sektorunun müdiri Cahan Qənizadə Konqresdə BDU-nu təmsil edirlər.
Nüfuzlu ali təhsil müəssisələrinin iştirak etdiyi Konqresdə Bakı Dövlət Universiteti Azərbaycan pavilyonunda təmsil olunur. Məlumat üçün bildirək ki, 3 gün davam edəcək Konqresdə 3000-dən çox nümayəndənin və 350-dən artıq məruzəçinin iştirak etməsi planlaşdırılır.
Konqresdə nümayəndələr üçün eksklüziv olaraq canlı sual-cavab sessiyasının müşayiəti ilə universitetləri Dayanıqlı İnkişaf Məqsədləri üzrə qiymətləndirən yeganə qlobal reytinq cədvəli “THE Impact Rankings 2024”ün nəticələri də təqdim olunacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_adfd03b626283d69c87fd97cf_o.jpg
В столице Таиланда Бангкоке агентство Times Higher Education (THE) проводит «Глобальный конгресс по устойчивомук развитию».
Бакинский государственный университет (БГУ) на мероприятии представляют советник ректора по обеспечению качества Асиман Ильясов, советник по цифровизации и информационным технологиям Шабнам Сафарова, заведующий отделом международных связей Рауф Гасанов и заведующий сектором протокола Джахан Ганизаде.
На конгрессе БГУ представлен в азербайджанском павильоне. На мероприятии планируется участие более 3000 делегатов и более 350 докладчиков. На конгрессе также представят результаты THE Impact Rankings 2024 - единственной рейтинговой таблицы, которая оценивает университеты в соответствии с Целями устойчивого развития.