https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_b796aafbdf44659af6cf332a2_o.jpg
Premium kinoteatrlar şəbəkəsi olan “CineMastercard” ilk dəfə “Kann Film Bazarında” (Marché du Film) iştirak etdi. “Kann Beynəlxalq Film Festivalı” çərçivəsində keçirilən “Kann Film Bazarı” 1959-cu ildən etibarən hər il təşkil olunur və dünya üzrə ən böyük film bazarı olmaqla yanaşı, kino sənayesi peşəkarları üçün əsas hadisələrdən biridir.
Kann Film Bazarında Azərbaycanı təmsil etmək üçün təsisçilər tərəfindən “CineMastercard” kinoteatrlar şəbəkəsinin Müşahidə Şurasının sədri Zaur Darabzadə təyin edilib. Tədbirdə o, Hollivud və Avropa studiyalarının nümayəndələri ilə görüşərək gələcək əməkdaşlıqların imkanlarını müzakirə etdi.
Zaur Darabzadə həmçinin “CineMastercard” kinoteatrlar şəbəkəsinin yaxın gələcəkdə həyata keçirməyi planlaşdırdığı yeni texnoloji həlləri və innovativ yanaşmaları təqdim etdi. Bunlara təkmilləşdirilmiş proyeksiya və səs sistemləri, eləcə də 4DX və ScreenX kimi film izləmə formatlarının genişləndirilməsi daxildir.
Bundan əlavə, Zaur Darabzadə “CineMastercard” kinoteatrlar şəbəkəsinin beynəlxalq layihələrdə iştirakı və Azərbaycanda kinoteatrlarda xüsusi nümayişlər və premyeraların keçirilməsi perspektivlərini müzakirə etdi. Bu təşəbbüslər yerli film bazarının inkişafına və dünya kinematoqrafiyası ilə mədəni əlaqələrin gücləndirilməsinə yönəlib.
“CineMastercard” innovasiyaları davam etdirərək, tamaşaçılarına ən yaxşısını təqdim etməyi hədəfləyir və Azərbaycanda filmləri dünya premyeraları ilə eyni gündə göstərir. Kinoteatr hər bir tamaşaçıya unikal təcrübə yaşatmaq üçün çalışır, rahatlıq və yüksək keyfiyyətli xidmət təklif edir. Zallar ən müasir texnologiyalarla təchiz olunub və unudulmaz izləmə təcrübəsi təmin edir.
Bundan başqa, “CineMastercard” daimi müştərilər üçün xüsusi təkliflər, xüsusi nümayişlər və unikal tədbirləri əhatə edən bir sadiqlik proqramı tətbiq etməyi planlaşdırır. Bunun sayəsində kinoteatra ziyarət sadəcə bir film nümayişi deyil, bütün ailə üçün əsl əyləncə olacaq.
Kann Film Bazarında “CineMastercard” həmçinin öz kinoteatrlarında dayanıqlı təcrübələrin tətbiqi ilə bağlı planlarını təqdim edərək ekoloji təşəbbüslərə sadiqliyini nümayiş etdirdi. Bura enerjiyə qənaət edən texnologiyaların istifadəsi, plastik tullantıların azaldılması və yerli ekoloji layihələrin dəstəklənməsi daxildir.

https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_b796aafbdf44659af6cf332a2_o.jpg
The premium cinema chain “CineMastercard” made its debut at the Cannes Film Market (Marché du Film), which takes place within the framework of the Cannes International Film Festival. Held annually since 1959, the Cannes Film Market is the largest in the world and a key event for film industry professionals.
Representing the founders at the Cannes Film Market was the Chairman of the Supervisory Board of the “CineMastercard” cinema chain, Zaur Darabzadeh. At the event, he met with representatives from Hollywood and European studios to discuss potential future collaborations.
During the market, Zaur Darabzadeh also presented new technological solutions and innovative approaches that “CineMastercard” plans to implement in the near future. These include enhanced projection and sound systems, as well as expanding film viewing formats such as 4DX and ScreenX.
Additionally, Zaur Darabzadeh discussed the prospects of CineMastercard's participation in international projects and the possibility of hosting special screenings and premieres at its cinemas in Azerbaijan. These initiatives aim to develop the local film market and strengthen cultural ties with global cinema.
“CineMastercard” continues to innovate to offer its viewers the best, showing films in Azerbaijan on the same day as their worldwide releases. Cinema strive to create a unique experience for every visitor, offering comfort and high-quality service in our theaters. Auditoriums are equipped with state-of-the-art technology, ensuring unforgettable viewing experiences.
Moreover, “CineMastercard” plans to introduce a loyalty program for regular customers, which will include exclusive offers, special screenings, and unique events. In this way visit to the cinema will be not just a film screening, but a true event for the whole family.
At the Cannes Film Market, “CineMastercard” also demonstrated its commitment to environmental initiatives by presenting plans to implement sustainable practices in its cinemas. This includes the use of energy-efficient technologies, reducing plastic waste, and supporting local environmental projects.