“Nar” Alman-Azərbaycan Xarici Ticarət Palatasının (AHK Azərbaycan) 2 iyunda keçirilən tədbirində rəsmi telekommunikasiya tərəfdaşı kimi iştirak edib. Mərasim ölkə daxilində fəaliyyət göstərən müxtəlif sektorlardan olan özəl şirkətlərin və dövlət qurumlarının nümayəndələrini bir araya gətirib.
Tədbirdə şəbəkələşmə, əməkdaşlıq və yenilikçi ideyaların mübadiləsi üçün əhəmiyyətli platforma imkanları təqdim edilib. Kiçik və orta bizneslərin böyüməsini və səmərəliliyini dəstəkləmək üçün “Nar” xüsusi olaraq hazırlanmış telekommunikasiya həllərini nümayiş etdirib. Bu həllər “Nar”ın biznesləri sərfəli xidmətlərlə təmin etmək öhdəliyinin bir hissəsidir.
Tədbirdə fəxri qonaq qismində çıxış edən “Nar”ın baş icraçı direktoru Qunnar Panke AHK Azərbaycan ilə əməkdaşlıqdan məmnunluğunu vurğulayaraq bildirib: “Telekommunikasiya sahəsində müxtəlif ehtiyaclara uyğun xidmətləri sərfəlilik strategiyamıza əsasən formalaşdırırıq. Xidmət və məhsullarımız müştərilərimizə ünsiyyəti hər zaman daha yaxın edir. Çünki “Nar” sənə ən yaxındır”.
AHK Azərbaycan 2012-ci ildən etibarən Alman iqtisadiyyatının Azərbaycanda rəsmi nümayəndəliyi olaraq şirkətlərə bazar və biznes araşdırmaları ilə bağlı məlumat və dəstək verir. 180-dən çox üzv şirkəti ilə AHK Azərbaycan Avropanın Azərbaycandakı ən güclü iqtisadi assosiasiyasıdır. “Nar”ın AHK Azərbaycan ilə əməkdaşlığının əsas məqsədi ölkənin biznes mühitinin inkişafına dəstək olmaqdır.

“Nar” принял участие в мероприятии Немецко-Азербайджанской внешнеторговой палаты (AHK Азербайджан), состоявшемся 2 июня, в качестве официального телекоммуникационного партнера. В церемонии приняли участие представители частных компаний и государственных учреждений из различных отраслей, работающих в стране.
Мероприятие предоставило значительные возможности для налаживания связей, сотрудничества и обмена инновационными идеями. Для поддержки роста и эффективности малого и среднего бизнеса “Nar” продемонстрировал специально разработанные телекоммуникационные решения. Эти решения являются частью обязательств “Nar” предоставлять предприятиям экономически выгодные услуги.
Гуннар Панке, генеральный директор “Nar”, выступивший в качестве почетного гостя на мероприятии, подчеркнул свое удовлетворение сотрудничеством с AHK Азербайджан и сказал: “Мы формируем услуги в сфере телекоммуникаций согласно различным потребностям, основываясь на нашу стратегию доступных цен. Наши услуги и продукты всегда делают общение ближе к нашим клиентам. Потому что “Nar” ближе всего к тебе”.
С 2012 года AHK Азербайджан предоставляет информацию и поддержку компаниям в области исследований рынка и бизнеса в качестве официального представительства немецкой экономики в Азербайджане. AHK Азербайджан, объединяющая более 180 компаний-членов, является сильнейшей экономической ассоциацией Европы в Азербайджане. Основной целью сотрудничества “Nar” с AHK Азербайджан является поддержка развития бизнес-среды страны.