Kapital Bank gənclərin təhsilinə və inkişafına dəstək verməyə davam edir
Kapital Bank gənclərin təhsilinə və inkişafına dəstək verməyə davam edir Kapital Bank gənclərin təhsilinə və inkişafına dəstək verməyə davam edir
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank təhsil yönümlü layihələrə və peşəkar kadrların inkişafına böyük önəm verir. Bu layihələr çərçivəsində 2023-cü il iyul ayında tələbələr üçün “Birbank” təqaüd proqramı elan edilib. Təqaüd proqramına 3-cü kursda oxuyan, universitetə qəbul balı 550 və daha yuxarı, təhsil göstəriciləri ortalama 81 bal və daha yuxarı olan gənclər cəlb olunublar. Bir neçə mərhələdə təşkil edilən seçim prosesini uğurla keçən tələbələr “Birbank təqaüdçüsü” adını qazanıblar.
Təqaüd proqramı artıq öz müsbət nəticələrini verib. Belə ki, təqaüd almaqla yanaşı tələbələrə “Data”, “Agile” və “Karyeraya doğru addımlar” mövzularında 3 bankdaxili sessiya, həmçinin “Karyera və peşəkar inkişaf”, “Kommunikasiya və təqdimatların aparılması bacarıqları” mövzularında 2 təlim keçirilib. Bu məşğələlər tələbələrə onların peşəkar inkişafı üçün lazımi bilik və bacarıqlar qazandırmaq məqsədi ilə həyata keçirilib.
Növbəti mərhələdə keçiriləcək təcrübə proqramları təqaüdçülərin ixtisasları ilə uyğunlaşdırılıb. Belə ki, tələbələr təhsil aldıqları sahələr üzrə Kapital Bank-da 3 ay müddətinə təcrübə keçməyə başlayıblar.
Tezliklə “Birbank” təqaüd proqramının üzvləri mentorluq proqramına da cəlb olunacaqlar. Ümumilikdə isə ilin sonunadək 6 sessiya və minimum 3 dəfə mentorlarla görüşlər təşkil olunacaq. Məqsəd tələbələrin müvafiq sahə ilə bağlı bilik və bacarıqlarının artırılmasıdır. Bundan əlavə oktyabr-noyabr ayları ərzində tələbələrin yumşaq bacarıqlarının inkişaf etdirməsi üçün daha 2 təlimin keçirilməsi nəzərdə tutulub.

Первый банк страны Kapital Bank придает большое значение проектам образовательной направленности и развитию профессиональных кадров. В рамках этих проектов в июле 2023 года для студентов была объявлена стипендиальная программа «Birbank». В стипендиальную программу были вовлечены молодые люди, обучающиеся на 3-м курсе, имеющие средний балл приема в университет 550 и выше и средний балл обучения 81 и выше. Студенты, успешно прошедшие процесс отбора, организованный в несколько этапов, получили звание «Стипендиат Birbank».
Стипендиальная программа уже дала свои положительные результаты. Так, помимо получения стипендии, студентам были проведены 3 внутрибанковские сессии на темы «Дата», «Agile» и «Шаги к карьере», а также два тренинга на темы «Карьерный и профессиональный рост», «Коммуникация и навыки проведения презентаций». Эти занятия проводились с целью предоставления студентам знаний и навыков, необходимых для их профессионального развития.
Программы стажировок соответствуют квалификации стипендиатов. Таким образом, студенты начали стажировку в Kapital Bank по направлениям обучения сроком на 3 месяца.
В скором времени участники стипендиальной программы «Birbank» также будут привлечены к программе наставничества. Всего же до конца года будет организовано 6 сессий и минимум 3 встречи с наставниками. Целью является повышение уровня знаний и навыков учащихся в соответствующей области. Кроме того, в октябре-ноябре запланированы еще 2 тренинга по развитию гибких навыков студентов.