Kapital Bank gənclərin təhsilinə və inkişafına dəstək verməyə davam edir
Kapital Bank gənclərin təhsilinə və inkişafına dəstək verməyə davam edir Kapital Bank gənclərin təhsilinə və inkişafına dəstək verməyə davam edir
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank təhsil yönümlü layihələrə və peşəkar kadrların inkişafına böyük önəm verir. Bu layihələr çərçivəsində 2023-cü il iyul ayında tələbələr üçün “Birbank” təqaüd proqramı elan edilib. Təqaüd proqramına 3-cü kursda oxuyan, universitetə qəbul balı 550 və daha yuxarı, təhsil göstəriciləri ortalama 81 bal və daha yuxarı olan gənclər cəlb olunublar. Bir neçə mərhələdə təşkil edilən seçim prosesini uğurla keçən tələbələr “Birbank təqaüdçüsü” adını qazanıblar.
Təqaüd proqramı artıq öz müsbət nəticələrini verib. Belə ki, təqaüd almaqla yanaşı tələbələrə “Data”, “Agile” və “Karyeraya doğru addımlar” mövzularında 3 bankdaxili sessiya, həmçinin “Karyera və peşəkar inkişaf”, “Kommunikasiya və təqdimatların aparılması bacarıqları” mövzularında 2 təlim keçirilib. Bu məşğələlər tələbələrə onların peşəkar inkişafı üçün lazımi bilik və bacarıqlar qazandırmaq məqsədi ilə həyata keçirilib.
Növbəti mərhələdə keçiriləcək təcrübə proqramları təqaüdçülərin ixtisasları ilə uyğunlaşdırılıb. Belə ki, tələbələr təhsil aldıqları sahələr üzrə Kapital Bank-da 3 ay müddətinə təcrübə keçməyə başlayıblar.
Tezliklə “Birbank” təqaüd proqramının üzvləri mentorluq proqramına da cəlb olunacaqlar. Ümumilikdə isə ilin sonunadək 6 sessiya və minimum 3 dəfə mentorlarla görüşlər təşkil olunacaq. Məqsəd tələbələrin müvafiq sahə ilə bağlı bilik və bacarıqlarının artırılmasıdır. Bundan əlavə oktyabr-noyabr ayları ərzində tələbələrin yumşaq bacarıqlarının inkişaf etdirməsi üçün daha 2 təlimin keçirilməsi nəzərdə tutulub.

The country's first bank, Kapital Bank, places great importance on education-based projects and the development of professionals. As part of these initiatives, the “Birbank” scholarship program was announced for students in July 2023. This scholarship program targets third-year students with university entrance scores of 550 or higher and an academic performance average of 81 or above. Students who successfully passed the multi-stage selection process earned the title of “Birbank Scholar”.
The scholarship program has already yielded positive results. In addition to receiving scholarships, students participated in three internal banking sessions on “Data”, “Agile”, and “Steps Towards a Career”. Furthermore, two training sessions on “Career and Professional Development” and “Communication and Presentation Skills” were conducted. These sessions were designed to equip students with the necessary knowledge and skills for their professional development.
The next phase involves internship programs aligned with the scholars’ fields of study. Students have begun a three-month internship at Kapital Bank in their respective areas of education. Soon, members of the “Birbank” scholarship program will also be involved in a mentorship program. Overall, by the end of the year, six sessions and at least three meetings with mentors will be organized. The aim is to enhance students’ knowledge and skills related to their specific fields. Additionally, two more training sessions focusing on the development of soft skills are planned for October-November.