https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_e71ba8b10c2c8e47533559f3e_o.jpg
Qırğız Respublikası Joqorku Keneşinin sədri Nurlanbek Şakiyev iyunun 3-də ölkəmizə rəsmi səfərə gəlib.
Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanında Joqorku Keneşin sədrinin başçılıq etdiyi parlament nümayəndə heyətini Milli Məclis sədrinin birinci müavini Əli Hüseynli, parlamentin Qırğızıstanla parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri Musa Quliyev, Azərbaycanın Qırğızıstandakı səfiri Lətif Qəndilov, Qırğızıstanın Azərbaycandakı səfiri Kayrat Osmonaliyev və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər zamanı Qırğız Respublikası Joqorku Keneşinin sədri Füzuli və Şuşa şəhərlərində olacaq, TÜRKPA-nın Bakıda keçiriləcək 13-cü Plenar İclasının tədbirlərində iştirak edəcək və bir sıra görüşlər keçirəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_e71ba8b10c2c8e47533559f3e_o.jpg
Speaker of the Joğorqu Keñeş of the Kyrgyz Republic Nurlanbek Shakiyev arrived in our country on an official visit on 3 June.
Those welcoming the delegation led by the Speaker of the Joğorqu Keñeş at the Heydar Aliyev Airport were First Deputy Speaker of the Milli Majlis Ali Huseynli, Head of the Working Group for inter-parliamentary relations with Kyrgyzstan Musa Guliyev, Ambassador of Azerbaijan to Kyrgyzstan Latif Gandilov, Ambassador of Kyrgyzstan to Azerbaijan Kayrat Osmonaliyev and other officials.
The itinerary of the visit of the Joğorqu Keñeş Speaker incorporates trips to the towns of Fuzuli and Shusha, participation of the 13th Plenary Meeting of the TÜRKPA in Baku and several meetings.