https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_e71ba8b10c2c8e47533559f3e_o.jpg
Qırğız Respublikası Joqorku Keneşinin sədri Nurlanbek Şakiyev iyunun 3-də ölkəmizə rəsmi səfərə gəlib.
Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanında Joqorku Keneşin sədrinin başçılıq etdiyi parlament nümayəndə heyətini Milli Məclis sədrinin birinci müavini Əli Hüseynli, parlamentin Qırğızıstanla parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri Musa Quliyev, Azərbaycanın Qırğızıstandakı səfiri Lətif Qəndilov, Qırğızıstanın Azərbaycandakı səfiri Kayrat Osmonaliyev və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Səfər zamanı Qırğız Respublikası Joqorku Keneşinin sədri Füzuli və Şuşa şəhərlərində olacaq, TÜRKPA-nın Bakıda keçiriləcək 13-cü Plenar İclasının tədbirlərində iştirak edəcək və bir sıra görüşlər keçirəcək.

https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_e71ba8b10c2c8e47533559f3e_o.jpg
Спикер Жогорку Кенеша Кыргызской Республики Нурланбек Шакиев 3-го июня прибыл к нам в страну с официальным визитом.
В международном аэропорту им. Гейдара Алиева возглавляемую спикером Жогорку Кенеша парламентскую делегацию встречали первый заместитель спикера Милли Меджлиса Али Гусейнли, глава рабочей группы по межпарламентским связям с Кыргызстаном Муса Гулиев, посол Азербайджана в Кыргызстане Лятиф Гандилов, посол Кыргызстана в Азербайджане Кайрат Осмоналиев и другие официальные лица.
В ходе визита спикер Жогорку Кенеша Кыргызской Республики побывает в городах Физули и Шуша, присоединится к мероприятиям 13-го пленарного заседания ТЮРКПА в Баку и проведет ряд встреч.