https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_143f8b185afb84fc0d1332525_o.jpg
İyunun 5-6-da Bakıda Milli Məclisin ev sahibliyi ilə Türk Dövlətləri Parlament Assambleyasının (TÜRKPA-nın) “Türk dünyası üçün yaşıl üfüqlər: yaşıl gündəliyin həyata keçirilməsində parlamentlərin rolu” mövzusuna həsr olunmuş 13-cü Plenar İclası keçiriləcək.
Tədbirdə TÜRKPA-ya üzv ölkələrin parlament spikerlərinin rəhbərliyi ilə nümayəndə heyətləri, o cümlədən TÜRKPA-da müşahidəçi üzvlərin və beynəlxalq təşkilatların təmsilçiləri iştirak edəcəklər.
Tədbir çərçivəsində Assambleya Şurasının toplantısı, TÜRKPA-nın 13-cü Plenar İclası, Qadın və Gənc Parlamentarilər qruplarının iclasları, TÜRKPA çərçivəsində parlament baş katiblərinin birinci görüşü və yekunda mətbuat konfransı keçiriləcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_143f8b185afb84fc0d1332525_o.jpg
The Milli Majlis will be hosting in Baku on 5-6 June the 13th Plenary Meeting of the Parliamentary Assembly of Turkic States (TürkPA) themed ‘Green Horizons for the Turkic World: the Role of Parliaments in Fulfilling the Green Agenda’.
The event will be participated by delegations of the TürkPA Member States led by Speakers of Parliament, delegates of the TürkPA Observer Members and representatives of international organisations.
In the format of the event there will be a meeting of the Assembly Council, the 13th Plenary Meeting of the TürkPA, meetings of the Women MP and Young MP Groups, the first meeting of Parliamentary Secretaries of General in the TürkPA format and, last but not least, a press conference.