https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_143f8b185afb84fc0d1332525_o.jpg
İyunun 5-6-da Bakıda Milli Məclisin ev sahibliyi ilə Türk Dövlətləri Parlament Assambleyasının (TÜRKPA-nın) “Türk dünyası üçün yaşıl üfüqlər: yaşıl gündəliyin həyata keçirilməsində parlamentlərin rolu” mövzusuna həsr olunmuş 13-cü Plenar İclası keçiriləcək.
Tədbirdə TÜRKPA-ya üzv ölkələrin parlament spikerlərinin rəhbərliyi ilə nümayəndə heyətləri, o cümlədən TÜRKPA-da müşahidəçi üzvlərin və beynəlxalq təşkilatların təmsilçiləri iştirak edəcəklər.
Tədbir çərçivəsində Assambleya Şurasının toplantısı, TÜRKPA-nın 13-cü Plenar İclası, Qadın və Gənc Parlamentarilər qruplarının iclasları, TÜRKPA çərçivəsində parlament baş katiblərinin birinci görüşü və yekunda mətbuat konfransı keçiriləcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_143f8b185afb84fc0d1332525_o.jpg
5-6-го июня в Баку Милли Меджлис будет принимать 13-е Пленарное заседание Парламентской Ассамблеи Тюркских Государств (ТюркПА), посвящённое теме «Зелёные горизонты для Тюркского мира: роль парламентов в реализации зеленой повестки дня».
В мероприятии примут участие делегации стран-членов ТюркПА во главе со спикерами парламентов, а также делегаты членов-наблюдателей ТюркПА и представители международных организаций.
В рамках мероприятия состоится заседание Совета Ассамблеи, 13-е Пленарное заседание ТюркПА, заседания групп женщин и молодых парламентариев, первая встреча генеральных секретарей парламентов в рамках ТюркПА и, наконец, пресс-конференция.