https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_5b90cf2dbaf2d2b533d70209e_o.jpg
“Enactus Dünya Kuboku 2024 Simulyasiyası”nın qalibi Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) olub. 21 universitet tələbələri arasında keçən yarışda BANM-in tələbələri Aysel Rəhimli, Çingiz Məmmədov və Oktay Əmrahov I yerə çıxıblar.
Müsabiqə Gənclər və İdman Nazirliyi, Gənclər Fondu, Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının dəstəyi və “Enactus Azərbaycan”ın təşkilatçılığı ilə keçirilib.
Qeyd edək ki, "Enactus" yarışı gələcək nəsil təşəbbüskar liderləri və sosial yenilikçiləri yetişdirərək daha yaxşı bir dünya yaratmağa hədəflənmiş ən böyük təcrübə və öyrənmə platformasıdır. Bu məqsədlə "Enactus" gənclərə nəzəri biliklərini praktikada tətbiq etməyə, biznes, təhsil və sosial layihələrini həyata keçirməyə şərait yaradır, azad sahibkarlığı təbliğ edir.

БВШН стала победителем конкурса “Enactus” БВШН стала победителем конкурса “Enactus”
Бакинская высшая школа нефти (БВШН) стала победителем конкурса “Enactus World Cup Simulation 2024”. Айсель Рагимли, Чингиз Мамедов и Октай Амрахов заняли первое место в соревновании, проведенном среди студентов из 21 университета.
Конкурс проводился при поддержке Министерства молодежи и спорта, Фонда молодежи, Союза студенческих молодежных организаций Азербайджана и организации “Enactus Azerbaijan”.
Следует отметить, что конкурс Enactus является крупнейшей в мире платформой для обучения и обмена опытом, направленной на создание лучшего мира путем подготовки нового поколения лидеров-инициаторов и социальных новаторов. С этой целью Enactus создает для молодых людей возможность применения теоретических знаний на практике и реализации деловых, образовательных и социальных проектов, а также продвигает свободное предпринимательство.