https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_096adbed75162a2bf0718c07f_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Biologiya fakültəsində millət vəkili, BDU-nun Genetika kafedrasının müdiri, professor Kamilə Əliyeva ilə görüş keçirilib.
Görüşdə Biologiya fakültəsinin dekanı, professor Afət Məmmədova 105 yaşını qeyd etməyə hazırlaşan Universitetdə həyata keçirilən yubiley tədbirlərindən danışıb. Afət Məmmədova qeyd edib ki, Kamilə Əliyeva orta məktəbi qızıl medalla bitirib, bir imtahandan “əla” qiymət almaqla BDU-nun Biologiya fakültəsinə daxil olub. Universiteti fərqlənmə diplomu ilə bitirdikdən sonra isə BDU-da müəllim, baş müəllim, dosent kimi çalışıb. Biologiya elmləri doktoru, BDU-nun professoru olan Kamilə Əliyeva insan genetikası, tibbi genetika, molekulyar genetika, sitologiya sahələrində müxtəlif dərslik, dərs vəsaitləri və elmi məqalənin müəllifidir. O, eyni zamanda millət vəkili kimi geniş ictimai-siyasi fəaliyyətlə məşğuldur.
Professor Kamilə Əliyeva gənclərə uğurlu karyera qurmağın əzmkarlıq və çalışqanlıqdan keçdiyini bildirib, alim, pedaqoq və millət vəkili kimi fəaliyyəti ilə bağlı onları məlumatlandırıb. O, əvvəlki dövrlə müqayisədə bugünkü tələbələrin intellekt səviyyəsinin daha yüksək olduğunu, peşəkar mütəxəssis kimi yetişmək üçün çoxlu imkanlar yarandığını deyib.

https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_096adbed75162a2bf0718c07f_o.jpg
На биологическом факультете Бакинского государственного университета (БГУ) состоялась встреча с депутатом, заведующим кафедрой генетики БГУ, профессором Камилой Алиевой.
На встрече декан факультета, профессор Афет Мамедова отметила, что Камила Алиева окончила среднюю школу с золотой медалью, а после окончания университета с отличием работала преподавателем, старшим преподавателем, доцентом в БГУ. Камила Алиева является автором различных учебников, учебных пособий и научных статей в области генетики человека, медицинской генетики, молекулярной генетики и цитологии. В то же время она занимается общественно-политической деятельностью в качестве члена парламента.
Профессор Камила Алиева рассказала молодым людям, что построение успешной карьеры требует упорства и трудолюбия, и поведала о своей деятельности в качестве ученого, педагога и депутата. Она сказала, что нынешние студенты имеют более высокий уровень интеллекта по сравнению со студентами предыдущей эпохи, да и возможностей для профессионального роста предостаточно.