https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_84cb453e070c06d533af6bb9c_o.jpg
Qarşıdan 1 İyun - Uşaqların Ümumdünya Müdafiəsi günü gəlir. Bu günün əsas məqsədi sağlamlıq imkanlarından asılı olmayaraq hər bir uşağa bərabərhüquqlu və parlaq gələcək təmin etməkdir. Korporativ Sosial Məsuliyyətli bank kimi Yelo, autizmli uşaqlar üçün növbəti dəfə xoş təşəbbüs göstərib. Bank 20-dən çox uşaq və yeniyetmənin cəlb olunduğu Autizm Futbol Komandasına dəstək layihəsi keçirib.
Ötən gün Yelo Bank-ın ofisində həyəcan, sevinc və sürpriz dolu anlarla yadda qalıb. Autizm Futbol Klubunun oyunçuları və məşqçi heyəti Baş ofisdə qonaq olublar. Əvvəlcə qonaqlara ofis tur təşkil olunub. Onlar həm Yelo Bank-ın ofis şəraiti, həm də kollektivi ilə yaxından tanış olublar. Daha sonra Bankın idman zalında futbol, boççi və stolüstü tennis yarışları keçirilib. Yarışlarda autizmli uşaqlar Yelo Bank-ın komandası ilə yoldaşlıq oyununda üz-üzə gəliblər. Klubun gənc oyunçuları hər üç idman növündə peşəkarlıq göstərib, Yelo Bankın komandasını üstələyə biliblər. Tədbirin sonunda isə klubun üzvlərinə Yelo formaları və gələcək yarışlara hazırlıq üçün zəruri idman ləvazimatları hədiyyə olunub. Autizm Futbol Klubu bundan sonrakı yarışlarında Yelo forması ilə təmsil olunacaqlar. Yelo Bank bu formaların onlara uğur gətirəcəyinə inanır!
Bu kimi tədbirlər sayəsində autizmli uşaqların sosiallaşmasında rol oynamaq, onları cəmiyyətə qazandırmaq və xoşbəxt xatirələr bəxş etmək mümkündür. Yelo Bank tərəfindən atılan bu addımın əsas məqsədi autizm barədə cəmiyyəti məlumatlandırmaq, autizmin xəstəlik yox, fərqlilik olduğu mesajını ötürməkdir.
Online tez kredit əldə etmək istəyirdiniz? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_84cb453e070c06d533af6bb9c_o.jpg
В преддверии Всемирного дня защиты детей, Yelo Bank, демонстрируя корпоративную социальную ответственность, организовал мероприятие, направленное на поддержку детей с аутизмом. В рамках проекта состоялся дружеский матч с участием футбольной команды "Аутизм", в котором приняли участие более 20 детей и подростков.
Визит игроков и тренерского состава футбольного клуба "Аутизм" начался с экскурсии по офису, где гости познакомились с сотрудниками банка и условиями работы. Затем в спортивном зале банка прошли соревнования по футболу, бочче и настольному теннису. Молодые игроки клуба продемонстрировали высокий профессионализм и смогли одержать победу над командой Yelo Bank.
В завершение мероприятия участникам были вручены спортивная форма и инвентарь от Yelo для подготовки к будущим соревнованиям. Футболисты клуба "Аутизм" будут выступать в следующих играх в футболках от Yelo, что, как верит банк, принесет им удачу.
Такие мероприятия играют значительную роль в социализации детей-аутистов, их интеграции в общество и создании ярких воспоминаний. Основная цель этой инициативы Yelo Bank — повысить осведомленность общества об аутизме и изменить общее восприятие аутизма, подчеркивая, что это не болезнь, а особенность.
Хотите получить быстрый кредит онлайн? Тогда позвоните по номеру 981 или напишите в наши аккаунты Facebook, Instagram, Whatsapp или yelo.az