https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_401cb495f1d65238bf73c6099_o.jpg
Xəbər verdiyimiz kimi, Qırmızı Ürəklər Fondunun “Tarix Yazan Qəhrəmanlarımız” layihəsi çərçivəsində şəhid və qazi ailələrinin fərdi yaşayış evləri ilə təmin edilməsi layihəsi həyata keçirilir. Layihənin davamı olaraq ötən gün Zaqatala rayonundan olan qazi ailəsi üçün tikilən fərdi yaşayış evi sahiblərinə təqdim edilib. 3 otaqdan ibarət tam təmirli fərdi yaşayış evində ailənin rahat yaşaması üçün hər cür şərait yaradılıb.
Evin açarlarının təqdim edilməsi mərasimində Qırmızı Ürəklər Fondunun nümayəndəsi Yusif Poladov da iştirak edib. O, çıxışı zamanı fondun bu istiqamətdə gördüyü işlərdən danışıb. “Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda döyüşlərdə sağlamlıq imkanlarını itirən vətəndaşların və şəhid ailələrinin sosial müdafiəsinin gücləndirilməsi istiqamətində mühüm tədbirlər həyata keçirilir. Biz də Qırmızı Ürəklər Fondu olaraq dövlətin sosial sahədə həyata keçirdiyi bu uğurlu siyasətə hər zaman öz resurslarımız çərçivəsində dəstək olmağa çalışırıq. Fonda donorlar tərəfindən edilən ianələr fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun formada layihələrin həyata keçirilməsinə yönəldilir ki, bunlardan biri də məhz şəhid və qazi ailələrinin fərdi yaşayış evləri ilə təmin edilməsidir”.
Qeyd edək ki, “Tarix Yazan Qəhrəmanlarımız” layihəsi çərçivəsində donorlar tərəfindən fonda edilən ianələr hesabına 2024-cü ildə 4 fərdi yaşayış evi tikilərək şəhid və qazi ailələrinə təhvil verilib. İl sonuna qədər daha 7 evin təhvil verilməsi planlaşdırılır. Xatırladaq ki, 2023-cü il ərzində fond tərəfindən Kürdəmir, Masallı, Qusar, Salyan, Zaqatala rayonundan olan 9 şəhid ailəsi fərdi yaşayış evi ilə təmin edilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-06/_innews_401cb495f1d65238bf73c6099_o.jpg
Как мы уже сообщали, в рамках проекта фонда Red Hearts «Наши герои, пишущие историю» реализуется проект по обеспечению индивидуальным жильем семей шехидов и ветеранов. В качестве продолжения проекта на днях собственнику был предоставлен частный жилой дом, построенный для семьи ветерана из Загатальского района. В полностью отремонтированном частном жилом доме, состоящем из 3 комнат созданы все условия для комфортного проживания семьи.
В церемонии вручения ключей от дома принял участие представитель фонда Юсиф Поладов. В своем выступлении он рассказал о работе, проделанной фондом в этом направлении. «Реализуются важные меры по усилению социальной защиты граждан, потерявших здоровье в боях за территориальную целостность Азербайджана и семей шехидов. И мы, как фонд Red Hearts, всегда стараемся в рамках собственных ресурсов поддерживать эту успешную политику государства в социальной сфере. Пожертвования, сделанные донорами в фонд, направляются на реализацию проектов в форме, соответствующей направлениям деятельности, одним из которых является обеспечение семей шехидов и ветеранов индивидуальным жильем».
Отметим, что в рамках проекта «Наши герои, пишущие историю» за счет пожертвований доноров в фонд в 2024 году семьям шехидов и ветеранов были построены и переданы 4 индивидуальных жилых дома. До конца года планируется сдать еще 7 домов. Напомним, что в течение 2023 года фонд обеспечил индивидуальным жильем 9 семей шехидов из Кюрдамирского, Масаллинского, Гусарского, Сальянского, Загатальского районов.