İndoneziya Respublikasının Şərif Hidayətullah Cakarta Dövlət İslam Universitetinin akademik işlər üzrə prorektoru, professor Ahmad Tholabi, Beynəlxalq əlaqələr mərkəzinin direktoru, professor Maila Rahiem, bu ölkənin Azərbaycandakı səfirliyinin 3-cü katibi Vanda Vidya, səfirin köməkçisi Pərvanə Kərimova Bakı Dövlət Universitetində (BDU) olub.
BDU-nun beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru Şahin Pənahov qonaqlara Universitetin tarixi və fəaliyyəti barədə məlumat verib. O bildirib ki, 105 illik tarixə malik BDU Azərbaycanın ən böyük və qədim universitetidir. 25 mindən artıq tələbəsi olan BDU-nun 16 fakültəsində elmin bütün sahələri üzrə yüksəkixtisaslı mütəxəssislər hazırlanır. Prorektor Şərif Hidayətullah Cakarta Dövlət İslam Universiteti ilə fizika, biologiya, kimya, riyaziyyat, iqtisadiyyat və s. istiqamətlər üzrə geniş əməkdaşlıq imkanlarının olduğunu vurğulayıb. Bildirib ki, qeyd olunan sahələr üzrə birgə elmi tədqiqatlar aparıla, seçilmiş istiqamətlərdə ikili diplom proqramları imzalana və birgə layihələr icra edilə bilər.
Şərif Hidayətullah Cakarta Dövlət İslam Universitetinin akademik işlər üzrə prorektoru Ahmad Tholabi təmsil etdiyi ali təhsil müəssisəsi haqqında ətraflı məlumat verərək, BDU ilə birgə tədqiqatlarda, müəllim-tələbə mübadiləsində, ikili diplom proqramlarının işlənməsində maraqlı olduqlarını qeyd edib.
Görüşdə iki universitet arasında əməkdaşlığın digər mümkün perspektivləri də ətraflı müzakirə olunub.

Бакинский государственный университет (БГУ) посетили проректор Государственного исламского университета имени Шарифа Хидаятуллаха (Джакарта, Индонезия) Ахмад Тхолаби, директор центра международных связей вуза Маила Рахием, третий секретарь посольства этой страны Ванда Видья, помощница посла Парвана Керимова.
Проректор БГУ по международным связям Шахин Панахов рассказал гостям об истории и деятельности вуза. Он сообщил, что 16 факультетов БГУ, на которых обучается более 25 тысяч студентов, готовят специалистов во всех областях науки.
Проректор подчеркнул, что с Государственным исламским университетом Индонезии имеются возможности для сотрудничества в направлениях физики, биологии, химии, математики, экономики. Возможно проведение совместных научных исследований, подписание программы двойных дипломов и реализация совместных проектов.
Проректор Государственного исламского университета имени Шарифа Хидаятуллаха Ахмад Тхолаби дал подробную информацию о представляемом им вузе и отметил, что они заинтересованы в совместных исследованиях с БГУ, обмене преподавателями и студентами, проработке программ двойных дипломов.