https://www.innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_b54b5ced6517d22bb78c39181_o.jpg
Ölkənin birinci Bankı Kapital Bank Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonlarında fəaliyyətini genişləndirməyə davam edir. Belə ki, Zəngilən və Laçın filiallarının ardından bankın Xankəndi filialının açılışı baş tutdu. Açılışda Kapital Bank-ın İdarə heyətinin sədri, Baş icraçı direktor Fərid Hüseynov, Xankəndi şəhərində, Ağdərə və Xocalı rayonlarında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəliyinin və Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin tabeliyində “Korporativ İdarəetmənin Təşkili və Koordinasiya Mərkəzi”nin Əmlak idarə edilməsi şöbəsinin rəsmi nümayəndələri, Xankəndi sakinləri və bankın nümayəndələri iştirak etdilər.
Açılışda çıxış edən Fərid Hüseynov bildirdi ki, “Böyük qayıdışın dəstəkçilərindən biri olan, ölkənin birinci bankı kimi Xankəndidə fəaliyyətə başlamaq bizim üçün çox dəyərlidir. Bankımızın əsas məqsədlərindən biri də harada olmasından asılı olmayaraq,müştərilərimizə keyfiyyətli xidmət göstərməkdir. Bu qiymətli, sözün əsl mənasında dəyərli torpaqlarımızda öz yurdlarına qayıdan insanlara xidmət göstərmək bizim üçün daha böyük məsuliyyət və qürurdur”.
Yeni konsepsiya əsasında təqdim edilən Xankəndi filialı həftə içi 5 gün saat 9:00-dan 18:00-dək müştərilərə ən yüksək səviyyədə xidmət göstərəcək. Filial bunun üçün bütün zəruri şəraitə və imkanlara malikdir. Burada Xankəndi sakinlərinə əmanətlər, plastik kartlar, müxtəlif növ kreditlər və digər məhsullar, hesablaşma-kassa əməliyyatları, valyuta mübadiləsi kimi əməliyyatlar da daxil olmaqla bütün növ bank xidmətləri təklif olunur.
Ölkədə ən böyük filial şəbəkəsinə malik bankın filiallarının sayı Xankəndi filialının açılışının ardından 120-yə çatdı. Tezliklə bankın Cəbrayıl şəhərində də filialının açılması planlaşdırılır.

Еще #OдноНачало в Карабахе: Открылся Ханкендинский филиал Kapital Bank
Еще #OдноНачало в Карабахе: Открылся Ханкендинский филиал Kapital Bank Еще #OдноНачало в Карабахе: Открылся Ханкендинский филиал Kapital Bank
Первый банк страны Kapital Bank продолжает расширять свою деятельность в Карабахском и Восточно-Зангезурском экономических районах. Так, вслед за Зангиланским и Лачинским филиалами состоялось открытие Ханкендинского филиала банка. На открытии присутствовали председатель правления, главный исполнительный директор Kapital Bank Фарид Гусейнов, официальные представители специального представительства Президента Азербайджанской Республики в городе Ханкенди, Агдеринском и Ходжалинском районах и “Центра организации и координации корпоративного управления” при государственной службе по вопросам собственности при Министерстве экономики Азербайджанской Республики, жители Ханкенди и представители банка.
Выступая на открытии, Фарид Гусейнов отметил: “Для нас очень ценно начать работу в Ханкенди в качестве первого банка страны, одного из сторонников “Великого возвращения”. Одной из основных целей нашего банка является предоставление качественного обслуживания нашим клиентам, где бы они ни находились. Для нас большая ответственность и гордость служить людям, которые возвращаются на родину на эти драгоценные, буквально наши ценные земли”.
Филиал в Ханкенди, представленный на основе новой концепции, будет предоставлять клиентам самый высокий уровень обслуживания с 9:00 до 18:00 5 дней в неделю. Филиал располагает всеми необходимыми для этого условиями и возможностями. Здесь жителям Ханкенди предлагаются все виды банковских услуг, включая сбережения, пластиковые карты, различные виды кредитов и других продуктов, расчетно-кассовые операции и обмен валюты.
Количество филиалов банка с самой широкой филиальной сетью в стране достигло 120 после открытия филиала в Ханкенди. В ближайшее время планируется открытие филиала банка в городе Джебраил.