https://www.innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_0ec218d7a0a4083714978f056_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Kimya mühəndisliyi ixtisasının IV kurs tələbəsi Aqşin Yusifzadə dünyanın nüfuzlu forumlarında iştirak edib.
Dünya İqtisadi Forumu və İslam İnkişaf Bankının konfransına qatılan Aqşin Yusifzadə bir müddət əvvəl Səudiyyə Ərəbistanın Kral Abdullah Elm və Texnologiya Universitetində (KAUST) yerləşən “Aramco Araşdırma Mərkəzi”nin təcrübə proqramının qalibi olub. Aqşin Azərbaycandan bu proqramı qazanan yeganə tələbədir.
O, üç ay müddətinə Qabaqcıl membranlar və məsaməli materiallar bölməsində tədqiqat köməkçisi olaraq qəbul edilib. Aqşin Yusifzadə Dünya İqtisadi Forumunda Malayziyanın Baş naziri Ənvər İbrahim, Səudiyyə Ərəbistanı Kral ailəsinin nümayəndələri, Fələstinin Baş naziri Məhəmməd Mustafa və Böyük Britaniyanın şahzadəsi Beatris ilə görüşüb.
İslam İnkişaf Bankının konfransı çərçivəsində isə tələbəmiz Maldiv adalarının Maliyyə naziri Məhəmməd Şəfəq ilə, Malayziyanın Likvidlik şirkətinin rəhbərliyi ilə görüşüb. Azərbaycanın Səudiyyə Ərəbsitanındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Şahin Abdullayev Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbəsi Aqşin Yusifzadəni bu beynəlxalq tədbirlərdə iştirakına görə təbrik edib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_0ec218d7a0a4083714978f056_o.jpg
Студент четвертого курса Бакинской высшей школы нефти (БВШН) Акшин Юсифзаде, обучающийся по специальности «Химическая инженерия», принял участие в престижных мировых форумах.
Агшин Юсифзаде, принимавший участие в конференции Всемирного экономического форума и Исламского банка развития, недавно выиграл программу стажировки Исследовательского центра Aramco при Университете науки и технологий имени короля Абдаллы (KAUST) в Саудовской Аравии. Агшин – единственный студент из Азербайджана, победивший в этой программе. Его приняли на три месяца в качестве помощника по исследованиям в отдел передовых мембран и пористых материалов.
На Всемирном экономическом форуме Агшин Юсифзаде встретился с премьер-министром Малайзии Анваром Ибрагимом, представителями королевской семьи Саудовской Аравии, премьер-министром Палестины Мухаммадом Мустафой и принцессой Великобритании Беатрис. В рамках конференции Исламского банка развития студент БВШН встретился с министром финансов Мальдив Мухаммадом Шафагом и руководством Малазийской ликвидной компании.
Чрезвычайный и Полномочный Посол Азербайджана в Саудовской Аравии Шахин Абдуллаев поздравил студента Бакинской высшей школы нефти Агшина Юсифзаде с участием в этих международных мероприятиях.