https://www.innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_0ec218d7a0a4083714978f056_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Kimya mühəndisliyi ixtisasının IV kurs tələbəsi Aqşin Yusifzadə dünyanın nüfuzlu forumlarında iştirak edib.
Dünya İqtisadi Forumu və İslam İnkişaf Bankının konfransına qatılan Aqşin Yusifzadə bir müddət əvvəl Səudiyyə Ərəbistanın Kral Abdullah Elm və Texnologiya Universitetində (KAUST) yerləşən “Aramco Araşdırma Mərkəzi”nin təcrübə proqramının qalibi olub. Aqşin Azərbaycandan bu proqramı qazanan yeganə tələbədir.
O, üç ay müddətinə Qabaqcıl membranlar və məsaməli materiallar bölməsində tədqiqat köməkçisi olaraq qəbul edilib. Aqşin Yusifzadə Dünya İqtisadi Forumunda Malayziyanın Baş naziri Ənvər İbrahim, Səudiyyə Ərəbistanı Kral ailəsinin nümayəndələri, Fələstinin Baş naziri Məhəmməd Mustafa və Böyük Britaniyanın şahzadəsi Beatris ilə görüşüb.
İslam İnkişaf Bankının konfransı çərçivəsində isə tələbəmiz Maldiv adalarının Maliyyə naziri Məhəmməd Şəfəq ilə, Malayziyanın Likvidlik şirkətinin rəhbərliyi ilə görüşüb. Azərbaycanın Səudiyyə Ərəbsitanındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Şahin Abdullayev Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbəsi Aqşin Yusifzadəni bu beynəlxalq tədbirlərdə iştirakına görə təbrik edib.

https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_0ec218d7a0a4083714978f056_o.jpg
Agshin Yusifzada, a fourth-year student at Baku Higher Oil School (BHOS), who is majoring in Chemical Engineering, took part in prestigious world forums.
Agshin Yusifzada, who attended the conference of the World Economic Forum and Islamic Development Bank, recently won the internship program of the Aramco Research Center under the King Abdullah University of Science and Technology (KAUST) in Saudi Arabia. Agshin is the only student from Azerbaijan to win this program. He worked for three months as a research assistant at the Advanced Membranes and Porous Materials Department.
At the World Economic Forum, Agshin Yousifzada met with Malaysian Prime Minister Anwar Ibrahim, representatives of the Saudi Royal Family, Palestinian Prime Minister Muhammad Mustafa, and Princess Beatrice of Great Britain. At the Islamic Development Bank’s conference, the BHOS student met with the Maldivian Minister of Finance Muhammad Shafag and the management of the Malaysian Liquidity Company.
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Azerbaijan to Saudi Arabia Shahin Abdullayev congratulated Agshin Yusifzada on his participation in these international events.