https://www.innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_d13df0ffec173602cd9f1e89d_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) “Addım At” Forumuna ev sahibliyi edib. Tədbir “Aloha World” xaricdə təhsil şirkətinin baş sponsorluğu və “Addım At” platformasının təşkilati dəstəyi ilə baş tutub.
Açılış nitqi ilə çıxış edən BANM-in rektoru Elmar Qasımov tədbirə ev sahibliyi etməkdən böyük məmnunluq hissi keçirdiyini bildirib. Eləcə də gəncləri “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində daha məsuliyyətli olmağa və ekologiyanı qorumağa çağırıb.
Daha sonra spikerlər-Everestə çıxan ilk azərbaycanlı qadın, “Bizimlə gəl” turizm agentliyinin rəhbəri Elmira Aslanova “Sənin Everestin nədir?”, KFC Azerbaijan-ın əməliyyatlar üzrə meneceri Şaiq Zamanov “(U)KFC çempionu olmaq sənin əlindədir!”, “Addım At”, “Xaricdə çörək”, “Aloha World” layihələrinin rəhbəri Toğru Ələkbər “Əsrimizin Əliabbası”, eləcə də “Edulance” təhsil və təlim mərkəzinin və “Outside” təbiət turizm şirkətinin rəhbəri Hüseyn Həsənov “Sən nec(ç)ə insansan?” və İnternat Məzunlarının Sosial İnteqrasiyası İctimai Birliyinin yaradıcısı və rəhbəri Araz Əhmədov “Neçə yaşın var?” mövzuları ilə çıxış ediblər. Öz karyera, şəxsi inkişaf və təhsil təcrübələrindən danışıblar.
Forum bp-nin vitse-prezidenti Bəxtiyar Aslanbəyli, PRO LOG Beynəlxalq Təlim Mərkəzinin rəhbəri Sahilə Həmidova və chapple.ai və pixite.ai layihələrinin həmtəsisçisi, reel.az şirkətinin rəhbəri Cəfər Nəcəfovun panel müzakirələri ilə davam edib.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_d13df0ffec173602cd9f1e89d_o.jpg
The “Addım At” forum has been held at the Baku Higher Oil School of SOCAR (BHOS). The forum was organized under the general sponsorship of the company “Aloha World/Xaricdə Təhsil” and with the organizational support of the platform “Addım At”.
Speaking at the opening of the event, BHOS Rector Elmar Gasimov said that he was very pleased that the forum was being held at Baku Higher Oil School. In his speech, Elmar Gasimov called on the youth to more actively and responsibly participate in environmental protection activities held within the framework of the “Green World Solidarity Year”.
Then, Elmira Aslanova, the first Azerbaijani woman to climb Mount Everest, director of “Bizimlə gəl” travel agency, spoke on the topic “What is your Everest?”. KFC Azerbaijan Operations Manager Shaig Zamanov spoke on the topic “It's in your hands to become a (U)KFC champion!”. Togru Alekper, head of "Addım At", "Xaricdə çörək", and "Aloha World" projects spoke on the topic "Aliabbas of our century". Huseyn Hasanov, head of the training center “Edulance”, director of the natural tourism company “Outside”, spoke on the topic “What kind of person are you?”. Araz Ahmedov, founder and head of the Public Union “Social Integration of Boarding School Graduates”, spoke on the topic “How old are you?”. They talked about their careers, personal development, and educational experiences.
The event continued with panel discussions with the participation of bp Vice President Bakhtiyar Aslanbeyli, head of the International Training Center “PRO LOG” Sahila Hamidova, and the head of the company “reel.az”, co-founder of the projects “chapple.ai” and “pixite.ai” Jafar Najafov.