https://www.innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_d13df0ffec173602cd9f1e89d_o.jpg
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) “Addım At” Forumuna ev sahibliyi edib. Tədbir “Aloha World” xaricdə təhsil şirkətinin baş sponsorluğu və “Addım At” platformasının təşkilati dəstəyi ilə baş tutub.
Açılış nitqi ilə çıxış edən BANM-in rektoru Elmar Qasımov tədbirə ev sahibliyi etməkdən böyük məmnunluq hissi keçirdiyini bildirib. Eləcə də gəncləri “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində daha məsuliyyətli olmağa və ekologiyanı qorumağa çağırıb.
Daha sonra spikerlər-Everestə çıxan ilk azərbaycanlı qadın, “Bizimlə gəl” turizm agentliyinin rəhbəri Elmira Aslanova “Sənin Everestin nədir?”, KFC Azerbaijan-ın əməliyyatlar üzrə meneceri Şaiq Zamanov “(U)KFC çempionu olmaq sənin əlindədir!”, “Addım At”, “Xaricdə çörək”, “Aloha World” layihələrinin rəhbəri Toğru Ələkbər “Əsrimizin Əliabbası”, eləcə də “Edulance” təhsil və təlim mərkəzinin və “Outside” təbiət turizm şirkətinin rəhbəri Hüseyn Həsənov “Sən nec(ç)ə insansan?” və İnternat Məzunlarının Sosial İnteqrasiyası İctimai Birliyinin yaradıcısı və rəhbəri Araz Əhmədov “Neçə yaşın var?” mövzuları ilə çıxış ediblər. Öz karyera, şəxsi inkişaf və təhsil təcrübələrindən danışıblar.
Forum bp-nin vitse-prezidenti Bəxtiyar Aslanbəyli, PRO LOG Beynəlxalq Təlim Mərkəzinin rəhbəri Sahilə Həmidova və chapple.ai və pixite.ai layihələrinin həmtəsisçisi, reel.az şirkətinin rəhbəri Cəfər Nəcəfovun panel müzakirələri ilə davam edib.

https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_d13df0ffec173602cd9f1e89d_o.jpg
Мероприятие состоялось при генеральном спонсорстве компании “Aloha World/Xaricdə Təhsil” и организационной поддержке платформы “Addım At”.
Выступив на открытии мероприятия, ректор БВШН Эльмар Гасымов сказал, что он испытывает большое удовлетворение от того, что форум проходит в возглавляемом им высшем учебном заведении. В своей речи Эльмар Гасымов призвал молодежь более активно и ответственно участвовать в мероприятиях по защите окружающей среды, проводимых в рамках “Года солидарности во имя зеленого мира”.
Затем выступила первая азербайджанская женщина, поднявшаяся на вершину горы Эверест, директор туристического агентства “Bizimlə gəl” Эльмира Асланова на тему “Какой у тебя Эверест?”. Операционный менеджер KFC Azerbaijan Шаиг Заманов выступил на тему “В ваших руках стать чемпионом (U)KFC!”. Руководитель проектов “Addım At”, “Xaricdə çörək”, “Aloha World” Тогру Алекпер выступил на тему “Алиаббас нашего века”. Руководитель учебно-тренировочного центра “Edulance”, директор компании природного туризма “Outside” Гусейн Гасанов выступил на тему “Какой ты человек?”. Основатель и руководитель Общественного Объединения “Социальная интеграция выпускников школ-интернатов” Араз Ахмедов выступил на тему “Сколько тебе лет?”. В своих выступлениях они рассказали о своей карьере, личном развитии и образовательном опыте.
Мероприятие продолжилось панельными дискуссиями с участием вице-президента bp Бахтияра Асланбейли, руководителя Международного учебного центра “PRO LOG” Сахилы Гамидовой и сооснователя проектов “chapple.ai” и “pixite.ai”, руководителя компании “reel.az” Джафара Наджафова.