https://www.innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_6fb60e76b5e71e84520ca7a56_o.jpg
Ekstremistlərin cari ilin avqustun 4-də Azərbaycan Respublikasının Londondakı Səfirliyinə hücumu ilə əlaqədar olaraq, diplomatik nümayəndəliyə və onun personalına qarşı istənilən zorakılığı qəbuledilməz hesab edirik.
Bu cür beynəlxalq hüquq əsasların və normaların pozulması aktları ümumilikdə pislənməlidir və təşkilatçıların məsuliyyətə cəlb edilməsi məqsədilə hərtərəfli tətqiq edilməlidir.
Azərbaycan xalqının sarsılmazlığına inanırıq və qardaş dövlət üçün çətin vəziyyətlərdə hərtərəfli dəstəyi verməyə hazır olduğumuzu bildiririk.

https://innews.az/uploads/news/2022-08/_innews_6fb60e76b5e71e84520ca7a56_o.jpg
В связи с имевшим место 4 августа сего года нападением экстремистов на Посольство Азербайджанской Республики в Лондоне считаем неприемлемым любое проявление насилия в отношении дипломатических представительств и их персонала.
Подобные акты нарушения основ и норм международного права подлежат всеобщему осуждению и требуют тщательного расследования с целью привлечения к ответственности их организаторов.
Уверены в стойкости азербайджанского народа и выражаем готовность оказать всемерную поддержку в трудных для братского государства ситуациях.