“SHE Congress” qayıdır: Qadın liderliyi yenidən diqqət mərkəzində
“SHE Congress” qayıdır: Qadın liderliyi yenidən diqqət mərkəzində “SHE Congress” qayıdır: Qadın liderliyi yenidən diqqət mərkəzində
Regionun qadın liderliyinə həsr olunan ən böyük tədbirlərindən biri olan “SHE Congress” altıncı tədbirinə hazırlaşır! Tədbir 22 may tarixində Heydər Əliyev Mərkəzində baş tutacaq və aktual mövzular, həmçinin qadınların biznes və şəxsi inkişaf sahəsində qarşılaşdıqları çağırışların müzakirəsinə ev sahibliyi edəcək. Konqresin mövzusu “İndinin gücü: Anı yaşa” (The Power of Now: Live the Moment!) olacaq.
“SHE (Smart, Happy, Equal) Congress” tədbiri ekspertləri, biznes liderlərini və sahibkarları bir araya gətirən unikal platformadır. 2017-ci ildə təsis edildiyi gündən bəri konqres ünsiyyət qurmaq, öyrənmək və təcrübə mübadiləsi aparmaq üçün imkanlar təqdim etməklə qadınların şəxsi və peşəkar inkişafını təşviq edir. Bu gün “SHE Congress” Azərbaycanda və ölkənin hüdudlarından kənarda qadın liderliyini önə çəkən mühüm hadisə hesab olunur.
Qadın sahibkarlığı iqtisadiyyatda aparıcı yerlərdən birini tutur, yeni iş yerləri yaradır və innovasiyaları stimullaşdırır. Araşdırmalar göstərir ki, biznesdə daha çox qadının iştirakı daha yaxşı təhsil səviyyəsi və həyat keyfiyyəti deməkdir.
“SHE Congress” tədbiri Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinə (Sustainable Development Goals) nail olunmasına mühüm töhfə verməklə qadınların hüquq və imkanlarını fəal şəkildə dəstəkləyir.
Bu ilki tədbirdə sahibkarlar, biznes liderləri, dövlət rəsmiləri və ekspertlərin iştirakı ilə şəxsi və peşəkar yüksəliş, qadın sahibkarlığının inkişafı və uğurlu biznes üçün əlverişli şəraitin yaradılması ilə bağlı əsas məsələlər müzakirə ediləcək.
Konqres çərçivəsində həmçinin maliyyə, bacarıq və səriştələrin inkişafı, biznesin idarə edilməsi və digər mövzularda maraqlı panel müzakirələri keçiriləcək. İştirakçılar təcrübə mübadiləsi aparmaq, ən yaxşı təcrübələri öyrənmək və faydalı əlaqələr qurmaq imkanı əldə edəcəklər.
Bu cür tədbirlərin keçirilməsi böyük əhəmiyyət kəsb edir – qadınları dəstəkləmək və ruhlandırmaq, təcrübə və bilik mübadiləsini təşviq etmək, peşəkar əlaqələr qurmaq və mövcud çağırışların həlli üçün imkanlar yarada biləcək platforma rolunda çıxış edirlər. Üstəlik, bu cür tədbirlər qadın liderliyini gücləndirir, iqtisadi inkişafa və Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinə nail olunmasına mühüm töhfə verir.
“Ötən beş il ərzində “SHE Congress” illik tədbirdən daha böyük bir hadisəyə çevrilib. Biz qadınların öz bizneslərini və şəxsi inkişaflarını inkişaf etdirmək üçün ilham, dəstək və bilik əldə edə biləcəkləri bir məkan yaratmağa çalışırıq. Azərbaycandan və dünyanın hər yerindən ən maraqlı məruzəçilər hər zaman konqresin səhnəsində olurlar ki, ölkəmizdəki auditoriya onları eşitsin, onların təcrübə və ideyalarından ilhamlansın. İnanırıq ki, qarşıdan gələn “SHE Congress” yenidən unikal fikir mübadiləsi məkanına çevriləcək və iştirakçılara peşəkar və şəxsi fəaliyyətlərində yeni zirvələri fəth etməyə kömək edəcək”, deyə tədbirin təsisçisi, sahibkar Tatyana Mikaylova bildirib.
Bu ilki tədbirin keçirilməsinə dəstək olan tərəfdaşlar arasında Heydər Əliyev Mərkəzi, KOBIA, Yelobank, Azercell, Mastercard, UN Global Compact, Crimson Education və Baku Media Centre kimi nüfuzlu qurum və təşkilatlar yer alır.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_678a5b5193de3a504b5cf866b_o.jpg
SHE Congress, одно из крупнейших мероприятий региона, посвященных женскому лидерству, возвращается в шестой раз! В этом году событие состоится 22 мая в Центре Гейдара Алиева и будет сфокусировано на актуальных темах и вызовах, с которыми сталкиваются женщины в бизнесе и личном развитии. Темой конгресса станет «Живи здесь и сейчас» (The Power of Now: Live the Moment!).
SHE (Smart, Happy, Equal) Congress представляет собой уникальную платформу, объединяющую экспертов, бизнес-лидеров и предпринимателей. С момента своего основания в 2017 году, SHE Congress способствует личностному и профессиональному развитию женщин, предоставляя возможности для общения, обучения и обмена опытом. Сегодня SHE Congress является важным событием в сфере женского лидерства в Азербайджане и за его пределами.
Женское предпринимательство играет ключевую роль в экономике, создавая рабочие места и стимулируя инновации. Исследования показывают, что рост числа женщин в бизнесе улучшает социально-экономические условия, такие как уровень образования и качество жизни.
SHE Congress активно поддерживает права и возможности женщин, внося значительный вклад в достижение Целей Устойчивого Развития (Sustainable Development Goals).
Мероприятие соберет предпринимательниц, бизнес-лидеров, государственных чиновников и экспертов для обсуждения ключевых вопросов, связанных с личностным и профессиональным ростом, развитием женского предпринимательства и созданием благоприятных условий для успешного ведения бизнеса.
В рамках конгресса пройдут интересные панельные дискуссии на такие темы, как финансы, развитие навыков и компетенций, управление бизнесом и другие. Участники смогут обменяться опытом, узнать о передовых практиках и наладить полезные связи.
Проведение таких мероприятий имеет огромное значение. Они создают платформу для поддержки и вдохновения женщин, способствуют обмену опытом и знаниями, предоставляют возможности для налаживания профессиональных связей и решения актуальных проблем. Более того, такие мероприятия укрепляют женское лидерство и вносят значительный вклад в экономическое развитие и достижение Целей Устойчивого Развития.
«За последние пять лет SHE Congress стал больше, чем ежегодное мероприятие. Мы стремимся создать пространство, где женщины могут найти вдохновение, поддержку и знания для роста своего бизнеса и личностного развития. На сцене конгресса всегда самые интересные спикеры из Азербайджана и со всего мира, чтобы аудитория в нашей стране могла услышать их и вдохновиться их опытом и идеями. Мы надеемся, что очередной SHE Congress станет местом для обмена идеями и поможет участницам достичь новых высот в своих профессиональных и личных усилиях,» - отметила основатель SHE Congress, предприниматель Татьяна Микаилова.