https://www.innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_12225dc5a1edb0cb7b0acc841_o.jpg
Pakistan İslam Respublikasının Elm və Texnologiya Milli Universitetinin tədqiqat, innovasiya və kommersiyalaşdırma üzrə prorektoru Rizvan Riazın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Bakı Dövlət Universitetində (BDU) olub.
BDU rektoru Elçin Babayev həmkarına Universitetin tarixi və fəaliyyəti barədə məlumat verib. O bildirib ki, 105 illik tarixə malik BDU Azərbaycanın ən böyük və qədim universitetidir. 25 mindən artıq tələbəsi olan BDU-nun 16 fakültəsində elmin bütün sahələri üzrə yüksəkixtisaslı mütəxəssislər hazırlanır. Tədqiqat istiqamətinə xüsusi önəm verən BDU-nun Hirş indeksi artıq 62-yə çatıb. Rektor Elm və Texnologiya Milli Universiteti ilə biotexnologiya, nanotexnologiya, biotibbi materiallar, kompüter elmləri, kibertəhlükəsizlik istiqamətləri üzrə geniş əməkdaşlıq imkanlarının olduğunu vurğulayıb. Bildirib ki, qeyd olunan sahələr üzrə birgə elmi tədqiqatlar və laboratoriyalar yaradıla, seçilmiş istiqamətlərdə ikili diplom proqramları imzalana və birgə sosial layihələr icra edilə bilər.
Pakistan İslam Respublikasının Elm və Texnologiya Milli Universitetinin prorektoru Rizvan Riaz təmsil etdiyi ali təhsil müəssisəsi haqqında ətraflı məlumat verərək, BDU ilə birgə tədqiqatlardə, müəllim-tələbə mübadiləsində maraqlı olduqlarını qeyd edib.

https://innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_12225dc5a1edb0cb7b0acc841_o.jpg
Делегация во главе с проректором по исследованиям, инновациям и коммерциализации Национального университета науки и технологий Исламской Республики Пакистан Ризваном Риазом посетила Бакинский государственный университет (БГУ).
Ректор БГУ Эльчин Бабаев рассказал коллеге об истории и деятельности университета, сообщив, что на 16 факультетах вуза обучается более 25 тысяч студентов - готовятся высококвалифицированные специалисты во всех областях науки.
Индекс Хирша БГУ, придающий научному направлению особую значимость, уже достиг отметки 62. Ректор подчеркнул, что существуют возможности сотрудничества с Национальным исследовательским технологическим университетом в сферах биотехнологий, нанотехнологий, биомедицинских материалов, компьютерных наук, кибербезопасности. По словам Эльчина Бабаева, есть возможность создавать совместные научные исследования и лаборатории, подписывать программы двойных дипломов, реализовывать совместные социальные проекты.
Проректор Национального университета науки и технологий Исламской Республики Пакистан Ризван Риаз дал подробную информацию о представляемом им вузе и отметил заинтересованность в совместных исследованиях и обмене преподавателями и студентами с БГУ.