https://www.innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_02f627066a8ccd996af6c2100_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin Elmi Kitabxanasında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümü münasibətilə kitab sərgisi təşkil olunub.
Ümumilikdə 100-dən çox kitabın yer aldığı sərgidə müasir Azərbaycanın qurucusu və memarı, Ulu Öndər, BDU-nun ən böyük məzunu Heydər Əliyevin mənalı, zəngin və şərəfli həyat yolunu, çoxşaxəli ictimai-siyasi fəaliyyətini, dövlətçiliyimiz tarixində müstəsna xidmətlərini əks etdirən 100-dən çox kitab və digər nəşrlər nümayiş etdirilir.
Sərgilənən yeni nəşrlər içərisində BDU-da təqdimat mərasimi keçirilmiş (BDU-nun “Nəşr Evi”ndə çap olunmuş) akademik Nizami Cəfərovun “Heydər Əliyev: dil, ədəbiyyat və incəsənət”, Milli Məclisin Təbii ehtiyatlar, energetika və ekologiya komitəsinin sədri Sadiq Qurbanovun “Dünya və Azərbaycan siyasətində Heydər Əliyev kursu” adlı kitabları da yer alır.

https://www.innews.az/uploads/news/2024-05/_innews_02f627066a8ccd996af6c2100_o.jpg
В Научной библиотеке Бакинского государственного университета (БГУ) организована книжная выставка по случаю 101-й годовщины со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева.
На выставке представлено более 100 книг и других изданий, отражающих жизненный путь, общественно-политическую деятельность, заслуги в истории нашей государственности великого лидера Гейдара Алиева.
Среди выставленных новых изданий есть презентованные в БГУ книга (напечатаны в «Издательском доме» вуза) «Гейдар Алиев: язык, литература и искусство» академика Низами Джафарова и книга «Курс Гейдара Алиева в мировой и азербайджанской политике» председателя комитета по природным ресурсам, энергетике и экологии Милли Меджлиса Садига Гурбанова.